Jak urządzić aneks kuchenny w kawalerce?

Ze względu na mały metraż urządzenie kawalerki jest nie lada wyzwaniem. Aneks kuchenny w kawalerce najczęściej połączony jest z salonem. Wybór mebli i sprzętów wymaga dłuższego zastanowienia. Jak urządzić aneks kuchenny w kawalerce, żeby był funkcjonalny, łagodnie łączył się z salonem i harmonizował z nim pod względem aranżacyjnym?

Aneks kuchenny w kawalerceAneks kuchenny w kawalerce Fot. red. Fot. red.

Świetnym pomysłem jest zaaranżowanie kuchni połączonej z salonem. Z uwagi na mały metraż kawalerki jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. W tej samej przestrzeni możemy zająć się gotowaniem a także rozmową z domownikami czy naszymi gośćmi; łatwe będzie przenoszenie potraw z kuchni do części jadalnej. Ważne jednak jest, by umiejętnie rozplanować przestrzeń.

Blat kuchenny powinien być odpowiednich rozmiarów, by gotowanie było komfortowe, a wszystkie potrzebne akcesoria były pod ręką. W kuchni w kawalerce jak najwięcej szafek powinno być zakrytych - pochowane przedmioty i żywność nie będą tworzyły bałaganu na blacie. Sprzęty kuchenne najczęstszego użytku możemy ustawić na wierzchu, jednak nie powinno być ich za dużo. W zupełności wystarczy ekspres do kawy, czajnik i toster. Pozostałe sprzęty powinny być pochowane.

Dobrym rozwiązaniem jest wydzielenie różnych stref w mieszkaniu, jednak bez budowania ścianek. Polecamy w jednym rogu zaaranżować aneks kuchenny z wygodnym blatem roboczym, w pobliżu ustawić narożną kanapę ze stolikiem kawowym, a naprzeciwko pomieszczenia, pod ścianą - ustawić na szafce telewizor. Okrągły stół z krzesłami zaaranżuje minijadalnię i nie przeciąży optycznie wnętrza.

Połączenie aneksu kuchennego z salonem w kawalerce gwarantuje uzyskanie wrażenia większej przestrzeni!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.