3 sposoby na idealną sypialnię

Martyna Trębacz
01.08.2017 13:00
Sypialnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. To właśnie tam odpoczywamy i zbieramy siły na kolejny dzień. Aranżacja sypialni nie jest wcale tak banalnym zadaniem jak mogłoby się z na pozór wydawać, istnieją jednak sposoby, dzięki którym można sprawić, by była zarówno funkcjonalna, jak i przytulna i klimatyczna. Poznaj trzy z nich!

Dobry pomysł na zagłówek do samodzielnego wykonania. Wystarczy kawałek płyty OSB (około 30 zł/m kw.), który po oszlifowaniu i pokryciu bezbarwnym lakierem mocujemy wkrętami do ściany.Dobry pomysł na zagłówek do samodzielnego wykonania. Wystarczy kawałek płyty OSB (około 30 zł/m kw.), który po oszlifowaniu i pokryciu bezbarwnym lakierem mocujemy wkrętami do ściany. fot. shutterstock/Photographee.eu fot. shutterstock/Photographee.eu

Wiele osób uważa, że idealna sypialnia po prostu nie istnieje. Oczywiście, trudno nie zgodzić się, że dla każdego ideałem będzie co innego. Istnieją jednak sposoby, aby stworzyć wymarzoną sypialnię, a więc taką, która połączy styl, funkcjonalność i wyjątkowy klimat. Jak stworzyć sypialnię marzeń?

1. Po pierwsze - odpowiedni materac. Nawet najbardziej stylowe meble i dodatki nie stworzą idealnej aranżacji, jeśli nie zadbamy o odpowiednie łóżko, a więc także materac. To właśnie on ma decydujący wpływ na to, czy obudzimy się rano wypoczęci, czy niewyspani. Zarówno zbyt twardy, jak i zbyt miękki materac będzie miał niekorzystny wpływ na nasz kręgosłup, a więc utrudni nam odpoczynek i spowoduje, że obudzimy się zmęczeni i niewyspani.

2. Światło! Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie oświetlenie to klucz do sukcesu przy aranżacji wnętrz. Za pomocą lampy można budować nastrój, a tym samym tworzyć klimat sypialni. Warto, aby prócz tradycyjnego żyrandola zdecydować się także na lampy stojące lub lampki nocne. Świetnie dobrane oświetlenie doda wnętrzom stylu i wyjątkowego charakteru.

3. Kolor ścian. Nie da się ukryć, że ogromny wpływ na aranżację sypialni ma kolor ścian. Jak wiadomo, każda barwa ma wpływ na nasze samopoczucie i nastrój, dlatego warto dobrać taki odcień farby, który będzie wpływał uspokajająco i ułatwi zasypianie. Jaki kolor dobrać do sypialni? Prócz tradycyjnej bieli warto postawić na pastelowe kolory, takie jak beżowy, szary czy błękitny.

Zobacz wideo
Więcej o: