Dom bez owadów - środki i preparaty

Owady, czyli nieproszeni goście pojawiają się w mieszkaniu wiosną i latem. Są niezwykle uciążliwe, uprzykrzają życie domowników, przenoszą choroby oraz dotkliwie kąsają. Jakich środków i preparatów używać, by pozbyć się owadów z mieszkania? Podpowiadamy!

Jakie owady uprzykrzają nam życie podczas lata? Oczywiście komary, muchy, osy oraz szerszenie. Pojawienie się w mieszkaniu tych ostatnich gwarantuje niemałe kłopoty. Jak wiemy, lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego zanim nieproszeni goście nas odwiedzą, powinniśmy zaopatrzyć się w środki i preparaty, które skutecznie ich przegonią.

Gdy za oknem dopisuje letnia aura, otwieramy okna, przez co umożliwiamy owadom wejście do naszego mieszkania. Najlepiej zagrodzić im drogę, montując w oknach moskitiery. Drobne otwory przepuszczą powietrze, a owady pozostaną na zewnątrz. Moskitiera zapobiegnie przedostaniu się do mieszkania każdego rodzaju owadów.

Komary uaktywniają się po zmroku i zakłócają nocny odpoczynek uporczywym brzęczeniem. Jednocześnie pozostawiają na naszym ciele swędzące bąble. Osy, pszczoły i szerszenie boleśnie kąsają, u niektórych osób wywołuje to silne reakcje alergiczne. Aby owady nie dostały się do mieszkania, możemy zamontować nad oknami lub drzwiami lampy owadobójcze. Świetlówki emitujące ultrafiolet wabią owady, a napięcie elektryczne wewnątrz lampy zabija je. Mniej inwazyjnym środkiem są wkłady i lampki do kontaktu, które dzięki specjalnym olejkom odstraszają komary, muchy czy osy. W pomieszczeniach, w których przebywają małe dzieci, warto zamontować wkłady, które są bezpieczne dla zdrowia maluchów.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.