Kolorowe dodatki do mieszkania - jak ożywić wnętrze?

Dodatki ogrywają bardzo istotną rolę w aranżacji mieszkania. To właśnie one tworzą klimat i styl wnętrza, dlatego warto przemyśleć ich wybór. W tym sezonie szczególnym powodzeniem cieszą się kolorowe dodatki, które nie tylko świetnie udekorują mieszkanie, ale także je ożywią. Decydując się na kolorowe dekoracje trzeba pamiętać o odpowiednich proporcjach. W przeciwnym razie można osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. Jak umiejętnie dobierać dodatki o mocnych, intensywnych kolorach?

Kolorowe dodatki do mieszkania - jak ożywić wnętrze?Kolorowe dodatki do mieszkania - jak ożywić wnętrze? fot. Homebook fot. Homebook

Kolor ma niebagatelny wpływ na wygląd mieszkania. Odpowiednio dobrany ożywi i ociepli wnętrze. Ale trzeba pamiętać, że zbyt wiele kolorowych elementów może przynieść odwrotny efekt. Dodatki w intensywnych kolorach świetnie sprawdzą się pod warunkiem, że zachowamy proporcje i umiar. Jeśli chcemy wprowadzić do mieszkania nieco koloru, najlepiej postawić na kilka jaskrawych elementów, takich jak poduszki, dywan czy wazon. W takim przypadku ściany i meble powinny być utrzymane w pastelowych, jasnych kolorach. W ten sposób łatwiej wyeksponujemy kolorowe dodatki.

Wybierając dodatki w intensywnych barwach trzeba pamiętać, że nie wszystkie kolory pasują do siebie. Dlatego najlepiej postawić na jeden lub dwa kolory, które będą się komponowały z odcieniem ścian i mebli. Zbyt wiele kolorowych elementów może nie tylko zaburzyć ostateczny efekt, ale także niekorzystnie wpłynąć na nasz nastrój. W pomieszczeniu, w którym panuje chaos, trudniej się skoncentrować lub odpocząć po ciężkim dniu. Jak więc dobierać kolory, aby ożywiły wnętrza, nie przytłaczając ich? Czerwone dodatki świetnie komponują się z kolorem szarym, żółte z czarnym, a zielone z odcieniem fioletu. Poniżej prezentujemy najciekawsze kolorowe dodatki do mieszkania, które z pewnością odświeżą i ozdobią każde wnętrze!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.