Jaką lampę wybrać do mieszkania w stylu skandynawskim?

Lampy, prócz swojej praktycznej funkcji, idealnie zdobią wnętrza, tworząc w nich ciekawy klimat. Lampy dostępne są w najróżniejszych wariantach kolorystycznych, różnej wielkości, a także w różnym stylu. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie wnętrza w stylu skandynawskim.

Warszawskie mieszkanie pełne miłości i północnych klimatówWarszawskie mieszkanie pełne miłości i północnych klimatów Fot. Patrycja Stef/ www.odwzorowanie.pl Fot. Patrycja Stef/ www.odwzorowanie.pl

Czy istnieją zasady, po których można poznać, że konkretny model lampy jest przypisany do jednego stylu? Wbrew pozorom wcale nie jest to łatwe pytanie. Rynek oferuje szeroki wybór lamp do mieszkania, jednak oświetlenie, jak każdy element aranżacji wnętrza, powinien pasować do pozostałych, by tworzyć spójną całość. Wybór powinien więc być przemyślany, by uniknąć niepotrzebnych błędów.

Jaką lampę wybrać do skandynawskich wnętrz? Styl skandynawski jest na tyle uniwersalny, że niemal każda lampa "odnajdzie się" w takiej aranżacji. Trzeba jednak przyznać, że niektóre lepiej pasują do niej niż pozostałe. Czym należy się kierować, wybierając lampę do wnętrza w stylu skandynawskim?

Idealnie sprawdzą się metalowe lampy, które ze względu na prostotę i minimalizm świetnie dopasują się do skandynawskich wnętrz. Powodzeniem cieszą się także lampy wykonane z papieru, najczęściej w formie kul. Papierowe abażury to nie tylko proste, ale także niezwykle ekonomiczne rozwiązanie. W skandynawskich wnętrzach świetnie sprawdzą się również lampy z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy wiklina. Prostota i ciekawa forma tych lamp to niezaprzeczalnie klucz do sukcesu i gwarancja wyjątkowej aranżacji.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA