5 wskazówek, jak stworzyć wymarzony ogród

Martyna Trębacz
04.08.2017 14:00
Stworzenie wymarzonego ogrodu nie jest łatwym zadaniem. Można jednak, przy odrobinie chęci i zaangażowania osiągnąć zamierzony efekt. Jak to zrobić? Poniżej znajdziecie 5 najważniejszych wskazówek, które pomogą stworzyć stylowy ogród z charakterem!

5 wskazówek, jak stworzyć wymarzony ogród5 wskazówek, jak stworzyć wymarzony ogród fot. Homeboook fot. Homeboook

Aranżacja ogrodu z pewnością nie należy do banalnych zadań. W razie wątpliwości warto skorzystać z porad fachowców, którzy doradzą, jak zaprojektować ogród, by osiągnąć wymarzony efekt. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które znacznie ułatwią nam stworzenie wyjątkowego ogrodu. Poznaj 5 wskazówek, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się widokiem wymarzonego ogrodu.

1. Zanim założymy ogród, musimy podjąć pierwszą i kluczową decyzję, dotyczącą jego stylu. Warto przy tym kierować się własnym gustem, zamiast kopiować wzory, które niekoniecznie uda się idealnie odtworzyć.

2. Prócz roślin i kwiatów, które powinny znaleźć się w ogrodzie, ważne jest także, aby zaplanować miejsce na relaks. W ogrodzie idealnie sprawdzi się murowany grill, altana czy meble ogrodowe. Warto wcześniej zastanowić się, jak chcemy spędzać czas w naszym ogrodzie i postarać się, by już na etapie planowania znalazło się miejsce na potrzebne akcesoria i sprzęty.

3. Aby w ogrodzie zapanował wyjątkowy klimat, należy pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Dobrym pomysłem jest poprowadzenie instalacji elektrycznej zanim posadzimy rośliny, aby uniknąć konieczności ich przesadzania, a tym samym niszczenia trawnika i ścieżek.

4. Aby ogród prezentował się wyjątkowo, warto pomyśleć, jak udekorować przestrzeń. Prócz kwiatów i krzewów świetnym rozwiązaniem będzie oczko wodne, a nawet staw! W ten sposób ogród będzie różnorodny i wyjątkowo stylowy. Poza tym im bardziej urozmaicimy nasz ogród, tym będzie on wydawał się większy.

5. Na koniec warto odpowiednio zadbać o glebę. W końcu to ona zapewnia roślinom niezbędne składniki mineralne, dzięki którym kwiaty wspaniale się prezentują. 

Poniżej przedstawiamy najskuteczniejsze preparaty do pielęgnacji ogrodu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
 • mojepomidory

  0

  Wyjątkowy ogród to ogród, w którym nie może zabraknąć kwiatów, warzyw, ziół. Nie róbcie sterylnych ogrodów !
  Zapraszam na zakupy do sklepu mojepomidory.pI

  Znajdziesz tu łącznie ponad 700 odmian nasion pomidorów i papryk wolnych od GMO.
  odmiany wschodnie, o wysokiej odporności na choroby i wyjątkowym starodawnym smaku.
  Takie, jakie pamiętamy z dzieciństwa.
  Na balkon i do ogrodu. Do gruntu i do tunelu.

  mojepomidory.pI
  zamówienia telefoniczne: 533-302-905

  Pomagamy w wyborze, radzimy, zapraszamy !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX