Domowe biuro - meble i akcesoria [PRZEGLĄD]

Coraz częściej decydujemy się na prowadzenie domowego biura. Jak, urządzić kącik do pracy, by stosy notatek, dokumentów i kolorowych karteczek miały swoje miejsce na biurku, a nie na kuchennym stole? Podpowiadamy, jakie meble i akcesoria wybrać do urządzenia domowego biura!

Domowe biuroDomowe biuro Fot. Homebook Fot. Homebook

Domowe biuro to świetne rozwiązanie dla młodych rodziców, którzy chcą być blisko swoich dzieci i nie wynajmować opiekunki, a także dla osób wykonujących wolne zawody.

Jak stworzyć w mieszkaniu przestrzeń idealną do pracy? Najlepiej wydzielić osobne pomieszczenie, w którym będzie duży dostęp do naturalnego światła i nikt nie będzie nam przeszkadzał. Elementy wyposażenia wnętrza powinny być takie, jak w biurze. Nie może zabraknąć dużego biurka, które pozwoli na komfortową pracę - musi pomieścić laptop oraz wszystkie niezbędne do pracy materiały i dokumenty. Najlepiej, jeśli biurko będzie miało zarówno szuflady, jak i półki na większe przedmioty. Powinniśmy również pomyśleć, gdzie ustawimy drukarkę. Istotnym wyposażeniem każdego miejsca do pracy jest wygodny fotel obrotowy lub krzesło. Świetnie sprawdzą się modele z regulowanym oparciem oraz podłokietnikami.

W każdym biurze ogromnie istotną rolę odgrywa oświetlenie. Przyda się oświetlenie sufitowe, ale najlepiej ustawić na biurku lampkę oświetlającą określone miejsce na biurku. Nie zapominajmy odpowiednio ustawić lampki - nie możemy ręką zasłaniać sobie strumienia światła! Odpowiednie oświetlenie chroni nasz wzrok - a oczy nie będą przemęczone.

W domowym gabinecie powinniśmy ustawić również regały na książki i segregatory. Pozwoli to na uporządkowanie przestrzeni, a porządek pomoże skoncentrować się na pracy. Dodatki i akcesoria to świetny patent na spersonalizowanie gabinetu. Pod ręką powinniśmy mieć organizer ze zszywaczem, długopisami czy kolorowymi karteczkami. Ulubione obrazy, fotografie w ramkach lub pocztówki z ulubionych miejsc będą miłym akcentem i pomogą się odprężyć w czasie przerwy od pracy.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.