Pokój nastolatka - jak urządzić stylowe miejsce do nauki?

Karolina Mucha
17.08.2017 13:00
Urządzenie pokoju dla nastolatka to dla każdego rodzica nie lada wyzwanie. Zabawki trzeba zastąpić półkami na książki, wyposażyć pokój w pomoce naukowe i nieco zmienić kolorystykę. Jak urządzić stylowe miejsce do nauki, by nastolatek czuł się w nim komfortowo?

Pokój nastolatka - jak urządzić stylowe miejsce do nauki?Pokój nastolatka - jak urządzić stylowe miejsce do nauki? Fot. Ikea Fot. Ikea

Nieuchronnie zbliża się wrzesień, a więc czas powrotu do szkoły. Nastolatek - jeszcze dziecko, ale już prawie dorosły - warto aby miał swój kąt w mieszkaniu, w którym będzie mógł pobyć sam, poczuć się swobodnie i komfortowo, ale także poszerzać wiedzę.

Pokój nastolatka musi łączyć w sobie funkcjonalność i styl. W pięknie urządzonym wnętrzu nauka przychodzi bez trudu, a przebywanie w nim jest prawdziwą przyjemnością. Obowiązkowym meblem w pokoju każdego ucznia jest biurko. Powinno być dosyć spore, by wszystkie niezbędne do nauki książki i zeszyty znajdowały się w zasięgu ręki. Biurko najlepiej ustawić prostopadle do okna, tak by w zależności od tego, którą ręką nastolatek pisze, nie zasłaniał sobie światła zewnętrznego. Pamiętajmy także o wygodnym krześle. Najlepiej wybrać model z miękkim oparciem i możliwością regulacji wysokości. Na ścianach przydadzą się półki na książki, ale też na gry, pudełka z bibelotami czy pamiątkowe puchary i figurki.

Nad biurkiem warto zawiesić tablicę, gdzie nastolatek będzie mógł umieścić plakat idola, kolorowe karteczki ze wzorami do zapamiętania czy zdjęcia z przyjaciółmi. Kluczowe są także dodatki w postaci oryginalnego, miękkiego dywanu, kolorowych poduszek oraz nietypowych ramek na zdjęcia.

Nastolatek jest z reguły bardzo wymagającym lokatorem. Podczas, gdy hormony buzują, warto zadbać o przestrzeń, w którym nasza pociecha będzie mogła odizolować się od reszty domowników. Stylowo i wygodnie urządzony pokój będzie świetnym azylem, a kolorowa przestrzeń poprawi humor niejednemu buntownikowi.

Zobacz wideo
Więcej o: