Świecznik - dodatek do każdej aranżacji

Karolina Mucha
23.08.2017 11:00
Dawniej, gdy jedynym źródłem światła były świece, świeczniki były w domu przedmiotem niezbędnym. Bogato zdobione były wyznacznikiem dobrego gustu oraz zamożności. Dziś świeczniki pełnią funkcję dekoracyjną i są wspaniałym dodatkiem aranżacyjnym - dodają wnętrzom uroku i klimatu.

Świecznik - dodatek do każdej aranżacjiŚwiecznik - dodatek do każdej aranżacji Fot. Homebook, sfmeble, kolaż ładnydom Fot. Homebook, sfmeble, kolaż ładnydom

W sklepach możemy znaleźć wiele modeli świeczników. W  mieszkaniu najlepiej mieć kilka rodzajów, dzięki czemu dopasujemy ozdobę do stylu, w jakim jest ono urządzone. Można też wybierać świeczniki w zależności od okazji. Są one zwykle niewielkie, jednak wspaniale odmieniają wystrój pomieszczenia.

Najstarszym modelem są świeczniki wieloramienne, o zdobionych podstawach. Te modele wykonywane są najczęściej ze stali, miedzi oraz mosiądzu. Modele wykonane ze srebra lub pozłacane świetnie sprawdzą się w eleganckich wnętrzach i aranżacjach w stylu glamour.

W najnowsze trendy wpisują się świeczniki w stylu industrialnym. Metalowe lub druciane konstrukcje prezentują się oryginalnie i nowocześnie. Do nowoczesnych aranżacji warto wybierać świeczniki w wyrazistych kolorach oraz o nietypowych wzorach i zdobieniach. Do jasnych wnętrz świetnie pasują świeczniki wykonane ze szkła, które dodają lekkości i romantyzmu.

Świeczniki stworzą doskonałą oprawę rodzinnych uroczystości i romantycznych kolacji. Kolorowe, współczesne modele w ciągu dnia będą ozdobią komody i stoliki, a wieczorem stworzą magiczny klimat.

Poniżej znajdziecie modele wybrane przez redakcję!

Zobacz wideo
Więcej o: