Jak ożywić wnętrze pastelami?

Karolina Mucha
23.08.2017 15:00
Pastelowe barwy - pojawiają się w aranżacjach wnętrz nie tylko wiosną i latem, nie są też kojarzone wyłącznie z pokojami dziecięcymi. Pastele w mieszkaniu wspaniale ożywiają wnętrza, wprowadzając do aranżacji jasność i świeżość! Podpowiadamy, jak ożywić wnętrze pastelami!

Jak ożywić wnętrze pastelami?Jak ożywić wnętrze pastelami? Fot. Homebook, kolaż ładnydom Fot. Homebook, kolaż ładnydom

Jeśli chcemy, by nasze mieszkanie nabrało przytulnego klimatu, świetnym pomysłem jest wprowadzenie do aranżacji pastelowych kolorów. Na pastelowy odcień możemy pomalować ściany - to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, a wybór farb jest ogromny. Pastele najczęściej wybierają kobiety o romantycznych duszach. Beżowe, błękitne, pastelowo różowe lub delikatnie żółte ściany nadadzą wnętrzom romantyzmu i delikatności. Jasne kolory są doskonałą bazą, jeśli chcemy stworzyć uniwersalne wnętrza. Z pastelami idealnie skomponują się eleganckie meble, zarówno drewniane, jak i te laminowane, z połyskiem.

Dodatki w każdej aranżacji odgrywają ważną rolę! W pomieszczeniu wystarczy dywan w delikatnym beżowym odcieniu, pudrowo różowe lub błękitne poduszki, ramki na zdjęcia z pastelowym wykończeniem lub LED-owe cotton balls. Pastele we wnętrzach dodadzą ciepła, a dzięki temu mieszkanie stanie się bardziej przytulne. Warto również podkreślić, że jasne kolory w mieszkaniu sprawią, że wyda się ono optycznie większe i dużo jaśniejsze.

Do ożywienia wnętrz doskonale sprawdzą się zarówno dodatki, jak i meble z pastelowymi wykończeniami. Pamiętajmy jednak, by zachować umiar - wnętrza nie mogą być przesłodzone. Powinniśmy wprowadzać do aranżacji elementy w różnej stylistyce - jeśli decydujemy się na pastelowe ściany, dobierajmy stonowane dodatki, z kolei jeśli ściany i meble są w uniwersalnym kolorze, możemy zaszaleć z pastelowymi dodatkami.

Poniżej znajdziecie piękne pastelowe dodatki, które ożywią wnętrza waszych mieszkań!

Więcej o: