Styl skandynawski - 3 dodatki, których nie może zabraknąć w mieszkaniu

Martyna Trębacz
22.08.2017 13:00
Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim to idealny sposób na stworzenie funkcjonalnego i przestronnego mieszkania. Wystarczy kilka dodatków, aby wnętrza były przytulne i klimatyczne. Zobacz, jakie dodatki należy wybrać do mieszkania, aby stworzyć wyjątkową aranżację w stylu skandynawskim!

Styl skandynawski - 3 dodatki, których nie może zabraknąć w mieszkaniuStyl skandynawski - 3 dodatki, których nie może zabraknąć w mieszkaniu fot. Homebook fot. Homebook

Styl skandynawski nie bez powodu cieszy się od lat wielkim zainteresowaniem. Nie dość, że jest ponadczasowy i uniwersalny, to optycznie powiększa przestrzeń, dzięki czemu świetnie sprawdza się w małych mieszkaniach. Co ważne, nie potrzeba wcale wiele elementów, aby aranżacja wyglądała stylowo i klimatycznie. Jakich dodatków nie może zabraknąć w mieszkaniu inspirowanym stylem skandynawskim?

Bardzo ważnym elementem stylu skandynawskiego jest oświetlenie. Świetnie sprawdzą się szklane lampy lub papierowe abażury, które prócz swojej praktycznej funkcji, znakomicie ozdobią wnętrza. Drugim dodatkiem, którego może zabraknąć w skandynawskim mieszkaniu są poduszki i narzuty wykonane z naturalnych tkanin, takich jak wełna, len czy bawełna. W stylu skandynawskim dominują geometryczne wzory i stonowana kolorystyka. Kolorem przewodnim jest biel, często jednak połączona z czernią. Dużą popularnością cieszą się także dywany. Najpopularniejszym wzorem w skandynawskich wnętrzach jest biało-czarny zygzak, który świetnie komponuje się z jasnymi dodatkami.

Poniżej przedstawiamy propozycje dodatków do mieszkania, bez których trudno wyobrazić sobie aranżację w stylu skandynawskim!

Zobacz wideo
Więcej o: