Jak funkcjonalnie rozplanować pokój dziecka?

Martyna Trębacz
22.08.2017 16:00
Urządzanie pokoju dla dziecka to duże wyzwanie. Dzieci od najmłodszych lat czerpią inspiracje ze swojego otoczenia, dlatego tak ważne jest, aby wystrój ich pokoju wspierał prawidłowy rozwój, zdobywanie wiedzy i kształtowanie wyobraźni. Dowiedz się, w jaki sposób urządzić pokój dla dziecka, by stworzyć najlepsze warunki do nauki i zabawy.

Jak funkcjonalnie rozplanować pokój dziecka?Jak funkcjonalnie rozplanować pokój dziecka? fot. Homebook fot. Homebook

Pokój dziecka powinien być przede wszystkim funkcjonalny i dopasowany do potrzeb i zainteresowań małego lokatora. Dlatego świetnym pomysłem jest wyznaczenie konkretnych stref przeznaczonych do konkretnych czynności. W ten sposób pomieszczenie jest bardziej przejrzyste i harmonijne. Dzięki temu dziecko nie będzie rozkojarzone i łatwiej skoncentruje się na wykonywanej czynności. Podział na strefę do zabawy, nauki i relaksu pozwoli wprowadzić ład i porządek w życiu dziecka.

Należy także pamiętać, aby właściwie rozmieścić poszczególne elementy wyposażenia wnętrza. Łóżko najlepiej ustawić pod ścianą przeciwległą do okna, w narożniku pokoju. Biurko zdecydowanie najlepiej umieścić pod oknem, dzięki czemu będzie ono lepiej oświetlone. Urządzając pokój dla dziecka, trzeba też wziąć pod uwagę jego zdanie i pamiętać, aby wnętrze było dopasowane do jego zainteresowań. Warto udekorować pokój motywami z ulubionej bajki lub urządzić go w ulubionych przez dziecko kolorach. Chcąc ułatwić wam wybór akcesoriów potrzebnych do stworzenia wyjątkowej aranżacji, poniżej przedstawiamy propozycję dodatków do pokoju dziecka.

Zobacz wideo
Więcej o: