Tanie i drogie dodatki do salonu. Potrafisz wskazać, które są droższe?

Martyna Trębacz
23.08.2017 14:00
Marzy ci się salon pełen stylowych i modnych dodatków? Chciałbyś udekorować swoje wnętrza ciekawymi elementami, ale nie stać cię na drogi stolik czy lampę? Nic straconego! Wbrew pozorom nie wszystkie dodatki do salonu kosztują fortunę. Bywa i tak, że trudno stwierdzić, który mebel jest kilkanaście razy droższy od swojego tańszego odpowiednika. Nie wierzysz? Poniżej przedstawiamy podobne do siebie dodatki do salonu, które różni przede wszystkim cena. Jeden z elementów jest znacząco droższy od drugiego. Potrafisz wskazać, który mebel kosztuje kilkadziesiąt, a który kilka tysięcy złotych?

Tanie i drogie dodatki do salonu. Widzisz różnicę?Tanie i drogie dodatki do salonu. Widzisz różnicę? fot. kolaż ładny dom/ homebook, sfmeble fot. kolaż ładny dom/ homebook, sfmeble

Choć trudno w to uwierzyć, zestawione ze sobą dodatki dzieli ogromna przepaść cenowa. I tylko z pozoru może się wydawać, że potrafimy wskazać, który przedmiot jest znacznie droższy od innego.

Najlepszym tego przykładem są lustra. Jedno z nich kosztuje aż 1751 zł, podczas gdy drugie... 151 zł! Zanim udzielisz odpowiedzi, dobrze się zastanów, bo prawidłowa odpowiedź może cię zaskoczyć! Podobna przepaść cenowa dzieli dwa przedstawione fotele. Na pozór może się wydawać, że obydwa należą do tej samej półki cenowej. W rzeczywistości jednak różnica w cenie wynosi ponad 4 tysiące złotych. Sprawdź, ile kosztują wybrane przez nas produkty i przekonaj się, że nie zawsze modne i stylowe dodatki muszą być drogie!

Zobacz wideo
Więcej o: