Domowa biblioteczka - regały i półki

Domowa biblioteczka to raj dla każdego mola książkowego. Nie powinniśmy przechowywać książek w kartonach na strychach czy w garażu. Jeśli w naszym domu jest mnóstwo lektur, encyklopedii, powieści, ulubionych kryminałów lub tomików poezji, musimy stworzyć domową biblioteczkę! Wybierzmy wspólnie regały i półki!

Domowa biblioteczka - regały i półkiDomowa biblioteczka - regały i półki Fot. Homebook Fot. Homebook

Część z nas czyta tylko okazjonalnie, inni z kolei pochłaniają kilka książek tygodniowo. W jednym i drugim przypadku książki powinny mieć swoje miejsce w naszym domu. Nie chowajmy ich w szufladach i nie układajmy stosami na biurku. Odpowiednio wyeksponowana kolekcja książek stworzy domową biblioteczkę - każdy egzemplarz będzie w zasięgu ręki, a wnętrze stanie się wyjątkowe.

Aranżując domową biblioteczkę warto przemyśleć miejsce. Najlepiej, jeśli mamy duże mieszkanie - biblioteczka najładniej zaprezentuje się, jeśli przeznaczymy na nią całą ścianę. Miłośnicy książek, którzy mogą pochwalić się niemałą kolekcją, powinni wybrać półki od podłogi aż do sufitu. Taka biblioteczka będzie prezentowała się okazale i elegancko.

Najczęściej wybierane są półki pojedyncze, które można zawiesić w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Większa liczba książek potrzebuje jednak większej przestrzeni, wtedy najlepiej wybrać duży regał lub półki, którymi pokryjemy całą ścianę. W sklepach znajdziecie mnóstwo modeli regałów, zarówno standardowych jak i nietypowych. Znajdziecie je poniżej. Pamiętamy, by wybrać podpórki do książek, które zapobiegną ich przechylaniu i przewracaniu. Podpórki dostępne są w oryginalnych kształtach i wzorach, dzięki czemu będą pełniły funkcję nie tylko praktyczną, ale i dekoracyjną.

Oryginalnym pomysłem są półki układające się w kształt fali, ślimaka lub ciekawego napisu. Takie rozwiązanie z pewnością przykuje uwagę nie tylko domowników, ale i gości. Popularność zyskują biblioteczki aranżowane pod schodami. Wnęki najczęściej nie są wykorzystywane, a jako miejsce na biblioteczkę sprawdzą się doskonale. Możemy tam zawiesić półki lub wstawić niewysoki regał.

Poniżej znajdziecie regały i półki, które pomogą stworzyć domową biblioteczkę w każdym mieszkaniu!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.