Siłownia w domu - te sprzęty musisz mieć!

Martyna Trębacz
28.08.2017 13:00
Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie siłowni w domu. Bez wątpienia jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Zamiast tracić cenny czas na stanie w korkach, można ćwiczyć o dowolnej porze dnia, bez wychodzenia z domu. Zobacz, jakie sprzęty wybrać do domowej siłowni, aby zrzucić kilogramy i poprawić kondycję!

Siłownia w domu - te sprzęty musisz mieć!Siłownia w domu - te sprzęty musisz mieć! fot. kolaż ładny dom, tvokazje fot. kolaż ładny dom, tvokazje

Jeśli marzy nam się domowa siłownia, warto na początek postarać się o zakup maty do ćwiczeń. To podstawowy sprzęt, który uchroni przed otarciami i niekontrolowanym poślizgiem podczas ćwiczeń. Niezależnie od tego, czy chcemy ćwiczyć jogę, czy też wykonywać proste, rozgrzewające ćwiczenia przed dalszym treningiem, mata jest niezbędnym elementem w domowej siłowni.

Wybór konkretnych sprzętów powinien zależeć od tego, które partie ciała chcemy ćwiczyć oraz jaki rodzaj aktywności preferujemy. Jeśli lubimy przejażdżki rowerowe, warto postawić na rowerek treningowy z oporem magnetycznym. Zwłaszcza w porze zimowej, kiedy pogoda nie rozpieszcza, domowy rower treningowy będzie świetnym rozwiązaniem. Bardzo przydatnym sprzętem jest także AB generator, czyli przyrząd do ćwiczeń, dzięki któremu z łatwością można wymodelować sylwetkę, wyrzeźbić mięśnie i spalić tkankę tłuszczową. Jego cena to zaledwie 199 zł! Wbrew pozorom urządzenie domowej siłowni nie musi być bardzo kosztowne tym bardziej, że domowa siłownia posłuży nam przez koleje lata i znacznie ułatwi dbanie o własną sylwetkę.

Poniżej prezentujemy sprzęty do ćwiczeń, które powinny znaleźć się w każdej domowej siłowni!

Zobacz wideo
Więcej o: