KitchenAid - nie tylko roboty kuchenne. Za co świat pokochał amerykańską markę? [PRZEGLĄD]

KitchenAid to kultowa amerykańska marka, specjalizująca się w produkcji mikserów i robotów kuchennych. Klasyczny model miksera w błyszczącej, krwistoczerwonej obudowie to obiekt westchnień wielu pań. Skąd taka popularność? Gdzie kupić produkty marki KitchenAid?

Fot. bigbox.lt

Roboty kuchenne KitchenAid na stałe wpisały się do historii wzornictwa. Stały się ikonami stylu i legendami amerykańskiego wzornictwa. Chociaż kosztują niemało, są najlepiej sprzedającymi się robotami na świecie. Na czym polega fenomen marki KitchenAid?

Historia rozpoczyna się w 1908 roku, gdy Herbert Johnson, inżynier z Ohio, konstruuje urządzenie, mające zmechanizować ręczną pracę piekarzy. Cechą charakterystyczną nowego mikser był "planetarny" ruch ramienia, naśladujący ręczne wyrabianie ciasta.

Urządzenie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem. Początkowo znaleźć je można było tylko w profesjonalnych kuchniach i cukierniach, ale szybko trafiło pod amerykańskie strzechy, stając się ulubionym "przyjacielem" gospodyń domowych.

1936 to przełomowy rok dla marki. Egmont Arsen - projektant i stylista - bierze na warsztat popularny robot. Nowy wygląd robota sprawia, że marka KitchenAid zaczyna zdobywać liczne nagrody za wzornictwo. Dziś mikser KitchenAid można oglądać w muzeach i galeriach na całym świecie.

KitchenAid to nie tylko roboty kuchenne (dostępne dziś w ponad 20 kolorach). To również ekspresy do kawy, tostery i czajniki. Wszystkie utrzymane w stylistyce retro.

Zobacz wideo
Copyright © Agora SA