Podłoga dębowa - dlaczego warto ją wybrać?

Karolina Mucha
29.10.2018 13:00
Drewniana podłoga to niewątpliwie najlepszy wybór. Dzięki uniwersalności i naturalnemu pięknu pasuje do wnętrz zarówno minimalistycznych, nowoczesnych, jak i rustykalnych. Sprawdzi się doskonale w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu. Dowiedzcie się, dlaczego warto wybrać podłogę dębową!

Podłoga dębowa - dlaczego warto ją wybrać?Podłoga dębowa - dlaczego warto ją wybrać? Fot. dlh Fot. dlh

Wybór materiału z jakiego będzie wykonana podłoga, powinien być przemyślany, ponieważ jej wymiana z pewnością nie będzie często przeprowadzana. Łatwiej nadać wnętrzu nowy charakter zmieniając kolor ścian czy wprowadzając nowe dodatki.

Wybierając drewnianą podłogę, powinniśmy zwrócić uwagę na trwałość materiału, komfort użytkowania, łatwość w utrzymaniu jej w czystości oraz kwestie estetyczne, ponieważ podłoga staje się elementem dekoracyjnym mieszkania.

Dąb jest idealnym materiałem podłogowym. Kojarzy nam się ze szlachetnością, a jego cechy mówią same za siebie. Parkiet dębowy charakteryzuje się długowiecznością, szybciej zmienimy go, bo nam się znudzi, niż dlatego, że się zniszczy. Jego ogromną zaletą jest także solidność i prestiż. Dębowa podłoga doda wnętrzu charakteru, powagi i elegancji. Ponadto ociepla wygląd pomieszczenia i bardzo łatwo połączyć ją praktycznie z większością stylów aranżacyjnych.

Jeśli marzysz o pięknym i eleganckim parkiecie, serdecznie polecamy podłogę dębową. Poniżej znajdziecie wybrane przez redakcję modele!

Więcej o:
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • lm648

  Oceniono 1 raz 1

  .... omijajcie szerokim łukiem panele podłogowe Krasnopolu :) .... dziadostwo nie warte w ogóle zainteresowania, twardość AC8 rysuje się i jest gorsza od dawniejszej AC3 :(

 • annbot

  Oceniono 1 raz 1

  Kilkukrotnie twardszy od dębu a tak samo piękny i efektowny jest bambus prasowany skręcany. Goście są zachwyceni, pierwsze cyklinowanie dopiero za 20 lat.

 • Paulina Karp

  Oceniono 6 razy -4

  bo jets super :) u mnie z artcore lezy deska ale jestem z niej bardzo zadowolona, deska bardzo ładnie się zachowuje i potrafi wpasowac się do wielu aranżacji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX