Podłoga z drewna - wady i zalety

Martyna Trębacz
04.09.2017 14:00
Drewniana podłoga to nie tylko gwarancja piękna i elegancji, ale także długowieczności. Dzięki niej wnętrza są bardziej przytulne i klimatyczne. Nie da się jednak ukryć, że drewniana podłoga ma także swoje minusy. Zanim zdecydujemy się na konkretny zakup, warto dowiedzieć się, jakie zalety i wady niesie za sobą wybór drewnianych paneli.

Podłoga z drewna - wady i zaletyPodłoga z drewna - wady i zalety fot. Homebook fot. Homebook

Drewniana podłoga - zalety

Duża zaletą drewnianych podłóg jest ich trwałość, która szacowana jest na dziesięciolecia. Decydując się na ich wybór mamy pewność, że posłużą nam długo. Drewno to także idealny materiał, by ocieplić wnętrza, sprawiając, że nawet chłodne aranżacje staną się bardziej przytulne. Zaletą drewnianych podłóg jest także ich naturalna estetyka i nieregularne wybarwienie, które czyni je wyjątkowymi.

Drewniana podłoga - wady

Mimo wielu zalet drewniane podłogi mają także kilka minusów. Ich wadą jest z pewnością wysoka cena. Trzeba jednak pamiętać, że taki zakup posłuży nam długie lata, dlatego warto wydać więcej i cieszyć się jakością i trwałością podłogi. Zanim jednak zdecydujemy się konkretny zakup, warto wiedzieć, że drewno potrafi się odkształcać. Zależy to oczywiście od jego gatunku i jakości, jednak w wielu przypadkach pod wpływem ciepła lub zbyt suchego powietrza w podłodze tworzą się szczeliny. Warto też pamiętać, że podłoga jest narażona na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, dlatego ważne jest, aby ją wcześniej odpowiednio zabezpieczyć. 

Zdecydowałeś się na zakup drewnianej podłogi? Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje drewnianej podłogi do mieszkania w rozmaitych odcieniach!

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • tynkaa90

    0

    Ja wybrałam drewnianą podłogę z naturalnego dębu, wyprodukowaną przez firmę Styl Drzewa. Cena była bardzo dobra a wykonanie solidne. Długowieczność to jedna z ich największych zalet. Lepiej raz wybrać porządną podłogę, niż zwykłe tanie panele, które szybko nam się zniszczą.

  • Agnieszka Grzelaz

    0

    Mam deske z artcore od ponad roku i jedyne wady jakie zauważyłam to takie, ze moze ona się w miare szybko zarysować, al na pewno nie az tak szybko jak panele. Podłoga drewniana jest ciepła, jets droższa,a le moim zdaniem wato zainwestować, bo podłoga drewniana będzie raczej na lata

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX