Naczynia odpowiednie dla dziecka. Wybierz porcelanę zamiast plastiku!

Karolina Mucha
12.07.2018 13:35
Dzieci uwielbiają kolory - dużo chętniej jedzą z naczyń, na których widnieją kolorowe motywy, bajkowe postaci lub wesołe zwierzątka. Nie powinniśmy wybierać dla maluchów naczyń z plastiku, bowiem na skutek kontaktu z tłuszczem, szkodliwe związki chemiczne mogą przedostać się do posiłku. Świetną alternatywą jest porcelana! Sami zobaczcie :)

Fot. Zulana, materiały producenta

Każdy maluch powinien jeść z własnego talerza i pić ze swojego kubka, dzięki czemu staje się samodzielny, formuje swoją osobność i niezależność. Wybierając naczynia dla dzieci należy zwrócić uwagę na jakość. Talerze, sztućce czy kubki z plastiku czasem są, jeśli chodzi o producenta,  niewiadomego pochodzenia.

Naczynia z porcelany dłużej zachowują ciepło, są ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia. Bez problemu podgrzejemy w nich posiłek w kuchence mikrofalowej. Warto kupić dziecku cały komplet naczyń, który wywoła uśmiech na twarzy i zachęci do jedzenia.

Jedyną wadą naczyń z porcelany jest to, że mogą się stłuc. Jednak zdrowie maluchów jest ważniejsze. Wybierajcie mądrze - wybierajcie porcelanę! Poniżej znajdziecie naczynia w najbardziej kolorowe wzory :)

Zobacz wideo
Więcej o: