Kolekcja Iittala Taika - magiczna porcelana rodem z Finlandii

KM
01.04.2020 11:00
Iittala - narodowe dobro Finlandii i zarazem synonim skandynawskiego designu - to firma stworzona w 1881 roku. Szkło i porcelana Iittala to doskonała jakość i charakterystyczne, rozpoznawalne na pierwszy rzut oka wzornictwo. Dla fińskiej marki projektowali najlepsi - Aino i Alvar Alto, Aiva Toikka, Tapio Wirkkala, a z młodszego pokolenia Harri Koskinen czy Klaus Happaniemi. To właśnie ten ostatni zaprojektował kolekcję Taika.

Historia marki

Słowo Taika po fińsku oznacza magię. Dekoracyjny, bajkowy wzór został stworzony w 2007 roku. Jest nieco mroczny, a jednocześnie magiczny.

Klaus Happaniemi inspirował się rysunkowymi bajkami z Rosji oraz z krajów wschodniej Europy. W pierwszych dekadach XX wieku w przedsiębiorstwie Littala rozpoczęto wytwarzanie szkła artystycznego. Nietuzinkowe wzory szturmem podbiły serca Finów.

Littala to jeden z kluczowych producentów, znany ze szkła i ceramiki. Marka funkcjonuje pod hasłem "scandinavian design". Naczynia z założenia miały być proste, funkcjonalne i masowo dostępne.

Fot. iittala.com

Inne produkty znajdziesz poniżej.

Porcelana Iittala Taika - fenomen marki

Fot. okazje.info, materiały producenta Iittala Taika

Na porcelanowych kubkach i talerzach pojawiają się sowy, pawie i tajemnicze drzewa. Producent marki przygotował wyjątkowe serie naczyń zarówno dla miłośników żywych barw, jak i zwolenników stonowanych, a wręcz minimalistycznych rozwiązań kolorystycznych. Efektowna zastawa stołowa to bardzo ważny element wystroju każdej kuchni, a modele o ciekawym designie ożywią aranżację każdego stołu.

Naczynia dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych, które można ze sobą zestawiać. Są bardzo wysokiej jakości. Można je myć w zmywarce, wkładać do mikrofalówki, piekarnika czy zamrażalnika.

Więcej o: