Design Letters - czcionka Arne Jacobsena podbija nasze wnętrza

Design Letters to duńska marka, która cieszy się ogromną popularnością. Początkowo firma oferowała drewniane dekoracyjne litery, a w 2011 roku wprowadziła naczynia z kolekcji Arne Jacobsona. Zobaczcie sami!

Design Letters - czionka Arne Jacobsena podbija nasze wnętrzaDesign Letters - czionka Arne Jacobsena podbija nasze wnętrza Fot. Homebook, kolaż ładnydom Fot. Homebook, kolaż ładnydom

Arne Jacobson to legendarna postać duńskiego wzornictwa. W 1937 roku Arne zaprojektował czarne litery, które na pierwszy rzut oka są bardzo standardowe. Jednak to właśnie ta prostota podbiła nasze serca.

Design Letters i Arne Jacobsen - idealne połączenie. Jak to się zaczęło?

W 2009 roku powstała firma Design Letters, założona przez byłą dziennikarkę Mette Thomsen. Reaktorka po latach pracy jako copywritter, reporterka i wydawca w duńskim czasopiśmie o wnętrzach, postanowiła coś zmienić i połączyć swoje zamiłowanie do słów oraz dekoratorską pasję, czego wynikiem było stworzenie marki Design Letters. Mette Thomsen postanowiła wprowadzić na rynek całkowicie inną, nowatorską serię jednokolorowych liter w typowo skandynawskim ascetycznym stylu, do tego celu doskonale sprawdziła się legendarna czcionka Arne Jacobsena.

Matte Thomsen uzyskała na wyłączność prawo do używania kultowego wzoru czcionki z 1937 r. autorstwa duńskiego architekta. Tylko na produktach marki Design Letters spotkamy charakterystyczny ręcznie zaprojektowane formy liter.

Design Letters - co znajdziemy w ofercie?

W ofercie marki znajdziemy białe naczynia: talerze, kubki, filiżanki, dzbanki, miski, figurki dekoracyjne oraz lusterka ozdobione są czarnymi literami alfabetu. Takie połączenie daje niesamowity kontrast. Naczynia i dodatki z kolekcji Arne Jacobsona wpiszą się w styl każdego wnętrza, zarówno klasycznego, nowoczesnego, jak i vintage.

W kolekcji dostępne są także klocki drewniane, podkładki pod talerze, naczynia dla dzieci oraz pościel.

Marka Design Letters, choć ma krótką historię zdążyła już zdobyć sobie uznanie fanów designu na całym świecie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.