Kolorowy czajnik elektryczny - świetna ozdoba kuchni [WYBÓR REDAKCJI]

WG
12.09.2017 13:48
Czajnik elektryczny to sprzęt, który dziś znajduje się w większości kuchni. Jego największe zalety to wygoda użytkowania i szybkość gotowania wody. Czajnik powinien być nie tylko dobry technicznie, ale i... ładny! Warto zdecydować się na kolorowy czajnik, który z pewnością będzie ozdobą każdej kuchni.

Wybierając czajnik elektryczny, warto zwrócić uwagę na jego pojemność. Jeśli mamy kilkuosobową rodzinę, warto wybrać większy czajnik. Singlowi wystarczy model o pojemności 0,5 l (przyjmuje się, że w jednej szklance mieści się ok. 250 ml). Nowoczesne czajniki mają grzałki płytowe (zastąpiły grzałki spiralne, na których często osadzał się kamień) i moc od 600 do 3100 W. Im większa moc czajnika, tym woda zagotuje się szybciej. Niestety, wiąże się to z większym zużyciem prądu. Do wyboru mamy czajniki w obudowie z tworzywa sztucznego, metalowe i ceramiczne. Dziś przygotowaliśmy dla was przegląd kolorowych czajników. Wszystkie znajdziecie w polskich sklepach. 

Fot. Kitchenaid

Zobacz wideo

Zapisz

Zapisz

Więcej o:
Komentarze (31)
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 61 razy 59

  Klikam na pierwszy z brzegu czajnik i wyskakuje z ceną 949,- zł.
  Moja decyzja jest BŁYSKAWICZNA: pocałujcie mnie w ...... :-))

 • 227rom

  Oceniono 23 razy 23

  Z artykułu wynika że autor nie rozumie praw fizyki. Czajnik o większej mocy zużyje tyle samo kilowatogodzin prądu co i czajnik o mniejszej mocy o ile obydwa mają zagotować tą sama ilość wody. Natomiast większe zużycie prądu powstanie wówczas gdy czajnik o większej mocy będzie miał większą powierzchnię grzewczą i będziemy zmuszeni zagotować z tego powodu większą ilość wody.

 • slav_

  Oceniono 23 razy 21

  >Im większa moc czajnika, tym woda zagotuje się szybciej. Niestety, wiąże się to z większym zużyciem prądu.

  ???
  Ejże, czy aby na pewno ?
  :-)

 • magwol2

  Oceniono 19 razy 19

  Wcale nie musza być drogie... i na pierszym miejscu KA za 2045zł. Jak za darmo!

 • exsero

  Oceniono 13 razy 13

  "Im większa moc czajnika, tym woda zagotuje się szybciej. Niestety, wiąże się to z większym zużyciem prądu."

  Proponuję zastanowić się nad prawami fizyki, a potem dopiero zabierać się za pisanie jakichkolwiek testów w internecie.

 • acototak

  Oceniono 11 razy 11

  "Nowoczesne czajniki mają grzałki płytowe (zastąpiły grzałki spiralne, na których często osadzał się kamień) i moc od 600 do 3100 W. Im większa moc czajnika, tym woda zagotuje się szybciej. Niestety, wiąże się to z większym zużyciem prądu. "
  Redachtor miał w szkole fizykę? Chyba nie.

 • speedy13

  Oceniono 9 razy 9

  Dobrze byłoby jeszcze uwzględnić, że wiele osób w Polsce mieszka w starych kamienicach czy PRL-owskich blokach, gdzie instalacja elektryczna dopuszcza 10 A bezpieczniki w mieszkaniu. Oznacza to, że maksymalna moc jaką można pobrać z gniazdka to ok. 2300 W (w praktyce nieco więcej). U mnie w domu, gdy działa pralka, włączenie w tym samym czasie czajnika (Zelmer 2200 W) lub mikrofalówki wywala bezpiecznik.

 • real.avalanche

  Oceniono 9 razy 9

  Nawiązując do pozostałych komentarzy, jedyny pomysł na "usprawiedliwienie" wtopy autora, to że jeśli gotowanie trwa dłużej, to sumarycznie większe są straty energii (oddawanie ciepła do otoczenia). Aczkolwiek wątpię, by autor myślał w ten sposób ;)

 • student_zebrak

  Oceniono 7 razy 5

  ...Im większa moc czajnika, tym woda zagotuje się szybciej. Niestety, wiąże się to z większym zużyciem prądu....
  za moich czasow fizyka byla w dwu klasach szkoly podstawowej. W ramach cwiczen liczylismy pobor energii do zagotowania okreslonej masy wody. Dzisiaj tluk z gazety popisuje sie swoja niewiedza.
  Dwa - ile osob w Polsce stac na kupno czajnika KitchenAid?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX