Sezon na grzyby trwa! Sprawdź, jakich akcesoriów nie może zabraknąć prawdziwemu grzybiarzowi!

Karolina Mucha
19.09.2017 12:00
Prawdziwy grzybiarz nie może wybrać się do lasu z plastikową reklamówką i kuchennym nożem! Niezbędne są akcesoria, które zagwarantują udane grzybobranie pomimo kaprysów pogody! Wiemy, jakie akcesoria i sprzęty się przydadzą!

Sezon na grzyby trwa! Sprawdź, jakich akcesoriów nie może zabraknąć prawdziwemu grzybiarzowi!Sezon na grzyby trwa! Sprawdź, jakich akcesoriów nie może zabraknąć prawdziwemu grzybiarzowi! Fot. CC0 Public Domain Fot. CC0 Public Domain

Jeśli chcesz zostać królem grzybobrania, musisz zapatrzeć się w potrzebne akcesoria! Na wyprawę do lasu potrzebny jest odpowiedni strój, który nie będzie krępował ruchów, wygodny, a także nieprzemakalny. Warto kupić kalosze oraz płaszcz przeciwdeszczowy lub kurtkę.

Pora na akcesoria! Nieodłącznymi elementami zestawu grzybiarza jest koszyk oraz nóż. Warto wybrać model noża lub scyzoryka wyposażony w specjalny pędzelek, który pomoże oczyścić grzyby z ziemi czy mchu. Przyda się także dodatkowa torba na grzyby, najlepiej przepuszczająca powietrze oraz latarka, która pozwoli wypatrzyć okazy schowane w najgłębszych zakamarkach lasu. Jeśli nie chodzimy zbyt często do lasu, warto zabrać ze sobą mapę, kompas lub urządzenie GPS. Podczas długiego grzybobrania przyda się również termos z gorącą herbatą lub kawą.

Po powrocie z lasu niezastąpiona jest suszarka do grzybów, która odpowiednio zakonserwuje nasze zbiory i pozwoli cieszyć się nimi przez całą zimę.

Poniżej znajdziecie akcesoria w świetnych cenach, które przydadzą się każdemu grzybiarzowi!

Zobacz wideo
Więcej o: