Zaparzacze do herbaty - french press i dzbanki z sitkiem

Każdy miłośnik herbaty wie, że liściasta herbata jest lepsza niż ekspresowa. Przygotowanie jej jest jednak znacznie bardziej kłopotliwe. Na szczęście z pomocą przychodzą nam specjalne akcesoria, które znacznie ułatwią ten proces. Najlepiej sprawdzą się dzbanki z sitkami lub zaparzacze tłokowe (zwane także "french press", czyli prasą francuską). Zobacz modele, które polecamy.

Zaparzacz do herbatyZaparzacz do herbaty Fot. mat. prasowe Fot. mat. prasowe

Zaparzacz tłokowy

French press zazwyczaj wykonany jest ze szkła i stali nierdzewnej. Urządzenie składa się z dwóch części - walcowatego, szklanego dzbanka i pokrywki z tłoczkiem, na którego końcu znajduje się prasa z sitkiem. Bardzo drobne otwory uniemożliwiają przedostawanie się drobinek liści do naparu. Jak parzyć w nim herbatę? Suszone liście wsypujemy do dzbanka i zalewamy wrzącą wodą. Zamykamy dzbanek, a tłok utrzymujemy nad powierzchnią wody. Po kilku minutach dociskamy tłok, aż znajdzie się on nad samymi liśćmi.

Dzbanki z sitkiem

designforhome.pl

Innym pomocnym urządzeniem jest dzbanek z wbudowanym sitkiem. Taki dzbanek przyda się nie tylko do zaparzania herbaty liściastej, ale również kawy czy ziół. Wystarczy wsypać liście do sitka i całość zalać wrzątkiem. Kiedy napój będzie gotowy sitko można wyciągnąć, żeby napar nie stał się zbyt gorzki. TO idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaparzyć więcej napoju. 

Więcej o: