Pojemnik śniadaniowy, lunch box - jaki wybrać?

Jak wybrać idealny pojemnik na lunch? Lepszy będzie z twardego plastiku, czy może z silikonu lub ze szkła? Czy lepiej sprawdzi się ten z jedną komorą, czy z przegródkami?

fot. Aladdin

Kiedy dzieci wracają do szkoły, rodzice ponownie muszą co rano zmierzać się z dylematem co zapakować pociechom na drugie śniadanie i obiad. Jak wiadomo, dzieci bywają niejadkami, dlatego posiłek powinien być pyszny, kolorowy, ale też ładnie zapakowany. Maluchom przypadną do gustu śniadaniówki z motywem ulubionego bohatera i spodobają się także koleżankom czy kolegom. Podbudowane dziecko z pewnością chętniej zje przygotowane smakołyki.

Starszym uczniom bardziej spodobają się pojemniki oryginalnym kształcie, w ciekawym kolorze lub ładnym designie. 

Dobrym rozwiązaniem są pojemniki z przegródkami. Ścianki przegródek powinny szczelnie przylegać do wieczka pudełka. Naszym faworytem jest silikonowy, składany pojemnik. Pusty zajmuje bardzo mało miejsca. Przygotowaliśmy kilka propozycji. Sprawdzą się modele z duża ilością przegródek. W takich pudełkach można schować nie tylko kanapki, owoce, warzywa, ale też coś słodkiego.

Wielbiciele jogurtów i płatków śniadaniowych czy musli powinni być zaopatrzeni w specjalny pojemnik, który będzie miał przegródkę zarówno na jogurt, jak i ulubione płatki. Przyda się także pojemnik na picie - polecamy kubki termiczne lub bidony. Pamiętajmy, by były szczelne, łatwo otwierane, ale też lekkie.

Zobacz wideo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Więcej o: