Jaki młynek do kawy kupić - ręczny czy elektryczny? Przegląd najlepszych modeli

Miłośnicy kawy z pewnością uwielbiają zapach świeżo zmielonych ziaren. Aby cieszyć się tym niezwykłym aromatem, najlepiej wejść w posiadanie młynka, dzięki któremu na filiżankę naprawdę dobrej kawy nie trzeba będzie wychodzić do kawiarni. Jaki młynek do kawy wybrać? Podpowiadamy!

Młynek do kawy to prawdziwy must have każdego miłośnika tego napoju. Najgłębsze aromaty wydobywane są właśnie podczas mielenia ziaren. W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli młynków do kawy.

Dawniej w niemal każdym domu był ręczny młynek do kawy - mielenie w nim wymaga wysiłku i zajmuje trochę czasu, którego rankiem i tak nie mamy nigdy zbyt dużo. Alternatywą dla tego młynka jest model elektryczny - szybko rozdrobni ziarna za pomocą ostrzy i pozwoli przygotować aromatyczny napój. Ziarna jednak nagrzewają się, co niektórym osobom może przeszkadzać. Ustawiając pracę młynka na niskie obroty zniwelujemy ten efekt. Duża część osób decyduje się na kupno ekspresu z wbudowanym młynkiem do kawy, jednak prawdziwi kawosze z pewnością wybiorą klasyczny młynek, dzięki czemu parzenie porannej kawy stanie się rytuałem.

Młynek do kawy może być także elementem dekoracyjnym w kuchni. Starsze modele, znalezione na strychu u babci lub w sklepie z antykami wprowadzą do kuchni klimat retro, przytulny wygląd, a mielenie w nim kawy napełni dom niesamowitym aromatem!

Wybraliśmy dla was kilkanaście modeli młynków do kawy, zarówno ręcznych, jak i elektrycznych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.