Puszki na herbatę i kawę, które zatrzymają aromat na dłużej [CENY, WYBÓR REDAKCJI]

Karolina Mucha
12.10.2017 14:00
Nic tak nie poprawia humoru jak filiżanka ulubionej herbaty lub gorącej, aromatycznej kawy. Nie bez znaczenia jest sposób przechowywania tych produktów. Odpowiednie puszki i pojemniki zadbają o utrzymanie aromatu i właściwości kawy i herbaty.

Pojemniki na kawę i herbatęPojemniki na kawę i herbatę Fot. fabrykaform Fot. fabrykaform

Dlaczego warto mieć w domu puszkę na herbatę? Puszka ochroni liście czy torebki herbaty przed działaniem wilgoci i promieni słonecznych. Pamiętajmy, by środek puszki zawsze był suchy i czysty, dzięki czemu herbata nie straci swoich właściwości. Liście herbaty mogą pochłaniać zapachy - szczelnie zamknięte w pojemniku nadal będą aromatyczne.

Puszka spełni w kuchni także funkcję dekoracyjną. W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli, wzorów i kolorów, które możemy dopasować do aranżacji kuchni.

Nie powinno tam też zabraknąć pojemnika do przechowywania kawy. Świeżo zmielone ziarna powinny być umieszczone w puszce, która nie przepuści powietrza. Kawę należy chronić przez wilgocią. Odpowiedni pojemnik zapobiegnie wywietrzeniu z kawy jej aromatu. Wybierzmy pojemnik, który będzie miał naprawdę szczelne zamknięcie, dzięki czemu kawa długo pozostanie świeża i aromatyczna.

Poniżej znajdziecie kilkanaście modeli puszek na kawę i herbatę wybranych przez redakcję. Pojemniki są doskonałej jakości i w naprawdę atrakcyjnych cenach!

Zobacz wideo
Więcej o: