Przegląd najładniejszych chlebaków [WYBÓR REDAKCJI]

Karolina Mucha
09.10.2017 11:30
Chlebak przyda się w każdej kuchni. Ten praktyczny przedmiot ochroni pieczywo przed wysuszeniem. Owszem, można chleb schować do plastikowego woreczka a w nim do szafki, jednak ładny chlebak to dużo lepsze rozwiązanie. Specjalnie dla was zrobiliśmy przegląd najładniejszych modeli.

Fot. okazje.info

Praktyczny i ładny pojemnik pomoże pieczywu zachować dłużej dobry smak i chrupkość. Oprócz tego chlebak pozwoli uporządkować przestrzeń na kuchennym blacie. Okruszki i obsychające bochenki nie prezentują się zbyt estetycznie.

W sklepach znajdziecie mnóstwo modeli chlebaków: ceramiczne, drewniane, stalowe. Każdy powinien wybrać model najbardziej pasujący do kuchni lub w ulubionym kolorze. Chlebaki drewniane umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, jednak nie powinniśmy do nich wkładać gorącego pieczywa.

Modele ceramiczne pozwolą zachować w środku stałą temperaturę. Dodatkowo wilgoć uwalniana przez pieczywo jest pochłaniana, a później powrotnie uwalniana, dzięki czemu chleb i bułki długo pozostają świeże.

Najłatwiejszy do utrzymania w czystości jest chlebak ze stali nierdzewnej, który nie dopuszcza powietrza do środka, jest szczelny i solidnie wykonany.

Poniżej znajdziecie najładniejsze modele chlebaków. Ten w kropki jest uroczy. Uroku dodadzą też kuchni chlebaki pastelowe.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (13)
Zaloguj się
 • wj_2000

  Oceniono 4 razy 4

  Cale zycie trzymalem chleb w standardowym podręczniku. Często zal bylo wyrzucić wczesniej niezjedzony i w ten sposób prawie na ogrągło jadlem pieczywo byle jakie.
  Dopiero parę lat temu odkryłem banalna rzecz. Kupione, w większej ilosci, pieczywo wkladam od razu do zamrazarki i wyciagam przed posilkiem. Buleczki przekrawam i na grilla do mikrofalówki (sama grzalka od góry) , a po 4 minutach mam pyszne, chrupiace pieczywo, lepsze nawet niz jeszcze cieple z piekarni. Inaczej postępuje z chlebem razowym, ale tez jest super. Nie marnuje się w ten sposób nawet okruszek. Nie zaskoczą mnie goście których trzeba nakarmić.
  A pojemnik "chlebak" wyrzucilem jako niepotrzebnie zajmujacy miejsce na blacie.

 • cucurucu

  Oceniono 8 razy 4

  Na pierwszy rzut oka pomyslalem: jaka fajna elegancka trumna...dopiero pozniej przeczytalem, ze to chlebak

 • kato-rznik

  Oceniono 1 raz 1

  Normalny człowiek trzyma chled w worku foliowym, a te g.. wyżej dobre dla dżesik, sebixów i nosaczy polskości.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 2 razy 0

  To nie jest żaden chlebak!
  Chlebak to taka niewielka torba parciana na takimże długim pasku noszona przez żołnierzy, wchodząca w skład wyposażenia polowego, służąca jak sama nazwa wskazuje do noszenie granatów.
  To coś, o czym tu się rozprawia, pojemnik na pieczywo, nazywa się "broutbiksa".
  Pamiętam dobrze, wychowałem się na Górnym Śląsku.
  Forgot, putnia na chlyb, to je broutbiksa.
  Pyrsk! 😉

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX