Jedno czy dwudrzwiowa? Do zabudowy czy wolnostojąca - jak wybrać dobrą lodówkę [PRZEGLĄD MODELI]

Karolina Mucha
20.02.2018 09:00
Lodówka to podstawowe wyposażenie kuchni. Dzięki niej żywność dłużej zachowa świeżość i będzie lepiej smakowała. Wybór odpowiedniej lodówki to nie lada wyzwanie. Podpowiadamy, jak wybrać dobry sprzęt.

Fot. Samsung

Wybierając lodówkę, powinniśmy zadbać, aby miała wysokie parametry techniczne, była funkcjonalna, ale także dopasowana do wystroju naszej kuchni.

Bardzo ważne są wymiary sprzętu. W sklepach dostępne są lodówki jednodrzwiowe oraz dwudrzwiowe. Przed zakupem powinniśmy dokładnie zmierzyć, jaka szerokość oraz wysokość będzie odpowiednia do naszej kuchni. Lodówka bez zamrażarki dla jednej osoby powinna mieć pojemność 120 litrów, dla każdego kolejnego domownika należy doliczyć 30 litrów. Wielkość zamrażalnika powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb.

Wybraliśmy kilka modeli lodówek dwudrzwiowych. Te modele są bardzo pojemne i imponująco się prezentują. Nadają kuchni nowoczesny wygląd. Drzwi lodówki dwuskrzydłowej otwierają się na boki, dając łatwiejszy dostęp do przechowywanej żywności. W lodówce typu side by side część chłodząca i mrożąca ustawione są obok siebie, dzięki czemu do obu mamy łatwy dostęp.

Lodówki dwudrzwiowe mają nowoczesne wyposażenie, takie jak: kostkarka do lodu z dołączonym dozownikiem lodu i wody do picia czy filtr wody. W niektórych lodówkach side by side na froncie lodówki, po stronie chłodzącej, umieszczony jest barek, co pozwala na sięgnięcie po chłodny napój bez otwierania drzwi chłodziarki.

Istotna jest klasa energetyczna urządzenia - to od niej zależy ilość zużywanego prądu. Sprzęty domowego użytku mają najczęściej oznaczenie A+. Warto zadbać, by wybrana lodówka posiadała solidny agregat, który umożliwi odpowiednie chłodzenie oraz termostat, który pozwoli na regulację temperatury.

Lodówka wolno stojąca czy do zabudowy? Modele do zabudowy są droższe. Ich zaletą jest to, że możemy je idealnie skomponować z meblami kuchennymi. Niestety w przypadku awarii będziemy musieli lodówkę wymontować.

Pamiętajmy, aby nie ustawiać lodówki w pobliżu kuchenki lub kaloryfera, ponieważ bliskość źródła ciepła spowoduje większe zużycie energii.

Poniżej znajdziecie modele lodówek jednodrzwiowych z polskich sklepów.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • klm747

  Oceniono 14 razy 14

  sranie w banie i nachalna reklama

 • klamtusek

  Oceniono 5 razy 5

  Jaką wybrać lodówkę?
  Taką na jaką mamy środki, ochotę i miejsce.
  Amen

 • p_architektoniczny

  Oceniono 9 razy -9

  Na lodówkach się nie znam, ale na innym agd troszkę tak. Ktoś, kto kupował na globalo pewnie potwierdzi :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX