Kawiarka elektryczna - czy warto? [WYBÓR REDAKCJI]

Kawiarki mają wielu zwolenników - pozwalają na szybkie zaparzenie mocnej i aromatycznej kawy. Ostatnio coraz popularniejsze są kawiarki elektryczne. Jak działają? Czy warto się na nie skusić?

Kawiarka elektryczna Bialetti Moka TimerKawiarka elektryczna Bialetti Moka Timer Fot. Bialetti Fot. Bialetti

Nawet najbardziej znani producenci kawiarek (np. Bialetti) wprowadzili do swojej oferty elektryczne kawiarki. Jak działają? Dolny pojemnik należy napełnić wodą do określonej wysokości. Zakładamy sitko, na którym umieszczamy zmieloną kawę. Następnie mocno dokręcamy górną część, stawiamy na elektrycznej podstawie i włączamy. Gdy kawa napełni górny pojemnik, kawiarka wyłączy się automatycznie. Niektóre modele mają timer umożliwiający przygotowanie napoju o określonej godzinie. Napój może być też podgrzewany nawet przez 30 minut. Wybraliśmy kilka najciekawszych modeli kawiarek elektrycznych. Wszystkie kupicie w polskich sklepach.

Na co zwrócić uwagę wybierając elektryczną kawiarkę?

Po pierwsze na pojemność. Zastanów się, ile osób będzie korzystało z kawiarki. Największe urządzenia przygotują nawet 7 filiżanek podczas jednego parzenia. Po drugie - moc. Na rynku dostępne są kawiarki o mocy od 200W do 500W - im większa moc, tym krótszy czas parzenia kawy. Jeśli nadal nie jesteście przekonani do elektrycznych kawiarek, zobaczcie klasyczne modele.

Zobacz wideo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Więcej o: