Kawiarka elektryczna - czy warto? [WYBÓR REDAKCJI]

WG
24.02.2018 13:00
Kawiarki mają wielu zwolenników - pozwalają na szybkie zaparzenie mocnej i aromatycznej kawy. Ostatnio coraz popularniejsze są kawiarki elektryczne. Jak działają? Czy warto się na nie skusić?

Kawiarka elektryczna Bialetti Moka TimerKawiarka elektryczna Bialetti Moka Timer Fot. Bialetti Fot. Bialetti

Nawet najbardziej znani producenci kawiarek (np. Bialetti) wprowadzili do swojej oferty elektryczne kawiarki. Jak działają? Dolny pojemnik należy napełnić wodą do określonej wysokości. Zakładamy sitko, na którym umieszczamy zmieloną kawę. Następnie mocno dokręcamy górną część, stawiamy na elektrycznej podstawie i włączamy. Gdy kawa napełni górny pojemnik, kawiarka wyłączy się automatycznie. Niektóre modele mają timer umożliwiający przygotowanie napoju o określonej godzinie. Napój może być też podgrzewany nawet przez 30 minut. Wybraliśmy kilka najciekawszych modeli kawiarek elektrycznych. Wszystkie kupicie w polskich sklepach.

Na co zwrócić uwagę wybierając elektryczną kawiarkę?

Po pierwsze na pojemność. Zastanów się, ile osób będzie korzystało z kawiarki. Największe urządzenia przygotują nawet 7 filiżanek podczas jednego parzenia. Po drugie - moc. Na rynku dostępne są kawiarki o mocy od 200W do 500W - im większa moc, tym krótszy czas parzenia kawy. Jeśli nadal nie jesteście przekonani do elektrycznych kawiarek, zobaczcie klasyczne modele.

Zobacz wideo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Więcej o:
Komentarze (22)
Zaloguj się
 • melmakianin

  Oceniono 47 razy 43

  No tak moc i pojemność...jak w samochodzie. A tak serio: czy tu jest cokolwiek wyjaśnione? podpowiedziane?

 • Private Szwejk

  Oceniono 30 razy 28

  No i co, redakcjo, w końcu warto czy nie warto? Bo z "tekstu" nie wynika...

  PS. Słówko wyjaśnienia dlaczego uznajecie akurat te modele za najciekawsze? Czym się charakteryzują, że są waszym zdaniem ciekawsze od tych, które się nie załapały na foto i link do sklepu?

 • wj_2000

  Oceniono 18 razy 12

  Jeżeli ma się w domu kuchnię gazową, albo indukcyjną, to kawiarka elektryczna jest nonsensem, bo jej podłączona do gniazdka podstawka zajmuje dodatkow miejsce i często po prostu zawadza!
  Używam wloskiej kawiarki "jedyneczki" od prawie 50 lat. W domu stawiam ją na gaz, na dzialce na kuchenkę indukcyjną (mam tam kawiarkę stalową, w domu aluminiową).

 • bzgola

  Oceniono 9 razy 7

  O czym jest ten artykuł? Tekstu niewiele i o tego nic nie wyjaśnia.

 • kkapiotrek

  Oceniono 7 razy 7

  nooooooo, super artykuł, teraz wiem czym kierować się przy wyborze .............portalu, na pewno nie gazeta, a kiedyś była ok

 • joankb

  Oceniono 8 razy 6

  Nie, nie warto.
  Mimo wszystko awarie się czasem zdarzają. Lekkie niedokręcenie, źle ułożona uszczelka.
  Na kuchence to żaden problem, nawet zalany palnik ratuje się łatwo.
  Elektryczna pada. Wiem, bo spaliłam i nigdy więcej.

 • Julia Bednarek

  Oceniono 3 razy 3

  ja mam tradycyjną kawiarkę i nigdy nie czułam potrzeby parzyć jej w elektrycznej. Ta się dobrze sprawuje.

 • a_grest

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe są kawiarki z tworzywa do mikrofali, lekkie i przydatne w różnych miejscach (kemping, szpital, stołówka, akademik).

 • agahey

  Oceniono 1 raz 1

  Pewnie że warto kupić kawiarkę. Kosztuje o wiele mniej niż ekspres a kawka wychodzi bombowa w smaku. Mam elektryczną firmy Ariete i codziennie używam bo uwielbiam mocną kawę ale bez fusów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX