Ekspres kapsułkowy - czy warto? Jak wybrać najlepszy model?

WG
23.11.2018 08:00
Ekspresy kapsułkowe mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Niemal każda duża firma produkująca ekspresy do kawy ma swojej ofercie również modele na kapsułki. Na co zwrócić uwagę, kupując ekspres kapsułkowy?

Zacznijmy od zalet. Ekspresy na kapsułki są zazwyczaj kompaktowe, ładne i w relatywnie niskiej cenie. Mogą być świetną ozdobą nawet najmniejszej kuchni. Obsługuje się je bardzo prosto. Same kapsułki zawierają dokładnie taką ilość kawy, jaka potrzebna jest do przygotowania wybranego napoju. Niektóre firmy oferują także kapsułki z czekoladą lub mlekiem. A minusy? Przede wszystkim decydując się na ekspres konkretnego producenta, jesteśmy "skazani" na jeden typ kapsułek. Cena jednej filiżanki kawy z ekspresu kapsułkowego jest wyższa niż kawy z tradycyjnego ekspresu.

Na co zwrócić uwagę kupując ekspres kapsułkowy? Najważniejszy jest smak kawy - przetestujmy kapsułki różnych producentów (takie degustacje organizowane są w dużych sklepach). Wybierzmy ekspres takiego producenta, którego kawa najbardziej nam smakuje. Warto pamiętać - im większe ciśnienie, tym lepiej, wybierzmy zatem te z ciśnieniem 15-19 barów). Warto zwrócić uwagę na zbiornik wody - dla singla wystarczy zbiornik od 0,5 do 1 l. Sprawdza się też opcja automatycznego wyłączania ekspresu oraz wyboru rozmiaru przygotowywanego napoju.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (38)
Zaloguj się
 • Gosia Kana

  Oceniono 44 razy 28

  Wygodne ale miliony pustych kapsulek lądują na śmietniku i zanieczyszczają środowisko. Czy naprawdę musimy papugować Zachód we wszystkim? Tam już powoli odchodzą od koncepcji jednorazówek, w różnych dziedzinach.

 • cest.l.a.vie

  Oceniono 42 razy 18

  Pozorna wygoda. Z powodu ceny, z czasem każdy kombinuje, jak ponownie napełnić kapsułki, jakie kupić wielokrotnego użytku. W efekcie to nic innego jak ekspres kolbowy, tylko parametry urządzenia gorsze. Kupowane "oryginalne" są za to 3-5 razy droższe od samej kawy i to świeżo mielonej, drogie, z marnym wyborem, z niewiadomoczym w środku.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 28 razy 16

  To że 5 gramów kawy w kapsułce kosztuje od 1.6 do 2 złotych to już jest skandal sam w sobie (bo pół-kilowe opakowanie kawy w ten sposób kosztuje 160-200 pln) ale to że, po to żeby sobie wypić jedna filiżankę kawy każdorazowo "produkuje" się aluminiowy, bezużyteczny odpad - to już jest ekologiczny debilizm

 • tkslazek

  Oceniono 26 razy 12

  WOJOWNICY KAWY - tyle tytuł.

  Śmiało rzec można, iż Wyborcza osiągnęła taki poziom zidiocenia, że innym pozostaje już jedynie zazdrościć

 • Damian Tulistworek

  Oceniono 30 razy 12

  pamietam jak byl szal na takie ekspresy znanej firmy i ceny po 700 zl ...niedawno widzialem promocje za 40 zl idalej malo kto to kupuje....nawet jakby za darmo dawali to i tak sie nie oplaca bo ceny kapsulek powalaja z nog...to tak jak z drukarkami...firma nie zarabia na samych urzadzeniach tylko na tuszu

 • P B

  Oceniono 31 razy 11

  Ekspres kapsułkowy to gadżet, absolutny śmieć, z dobrą kawą nie ma nic wspólnego.
  Każdy rodzaj kawy się różni, znaczenie ma region, z którego kawa pochodzi, gdyż warunki klimatyczne odgrywają olbrzymią rolę, podobnie jak przy winorośli. Ziarna różnią się wielkością, barwą. Kawa powinna zostać zmielona tuż przed podaniem, by zachować cały swój smak czy aromat. Olbrzymią rolę odgrywają substancje oleiste- ziarno powinno być tłuste. To właśnie one po zaparzeniu espresso przemieniają się w subtelną, kremową piankę uwodzącą aromatem...

 • archieil

  Oceniono 13 razy 5

  Strasznie dużo osób wypowiada się nie mając pojęcia o niczym.

  Faktem jest, że temperatura "wrzątku" z ekspresu kapsułkowego (który jest ciśnieniowym ekspresem) nie powala i potrafi raz para buchać, a innym razem dać ciepły napój.

  na oko rozrzut jest 70-90 stopni i samo ogrzewanie kubka i kapsułki nie wydaje się być powodem tej rozbieżności.

 • ref-lex

  Oceniono 8 razy 4

  Kapsulki to moda i dojna krowa za kapsulki. Tani i solidny ekspres do kawy posluzy lata, kawa nie bedzie gorsza a nawet lepsza, masz mozliwosc wyboru mocy kawy do swoich preferencji. Nie dajcie sie zwariowac.

 • e._

  Oceniono 5 razy 3

  Mam i lubię.
  Ale dlaczego autor, nie wiadomo czemu ukrywający się pod inicjałami WG, nie wie o tym, że są także inni producenci i ekspresów, i kapsułek. Nie tylko do kapsułek Nespresso, słowo daję...
  Też mi rzetelność dziennikarska.
  Zwykła, prymitywna reklama Krupsa i innych do Nescafe. Czym tu się ekscytować. Zreklamami w tv też polemizujecie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX