Ikony designu: Anna G. i Alessandro M. - korkociągi Alessi

WG
25.10.2017 15:26
Jak w kilku słowach opisać włoskie wzornictwo? Precyzja wykonania, oryginalne formy i potężna dawka humoru. Właśnie takie są korkociągi Anna G. i Alessandro M., które stały się ikonami włoskiego designu.

Korkociąg Anna G.Korkociąg Anna G. Fot. Alessi Fot. Alessi

Korkociąg Anna G. - jeden najchętniej kupowanych produktów włoskiej marki Alessi, powstał w 1994 roku. Zaprojektował go Alessandro Mendini, który swoim projektem postanowił oddać hołd kobiecości. Anna G. to typowy korkociąg motylkowy. Jest zawsze uśmiechnięta i elegancka. Ma też świetnego partnera - Alessandro M. Jak działa? Szpikulec wbijamy w korek, kręcąc główką Alessandra, a następnie wyciągamy go, kręcąc w drugą stronę. Anna i Alessandro pojawiają się również na minutnikach, pojemnikach czy młynkach do przypraw. Dobrana z nich para, prawda?

Zobacz wideo

Zapisz

Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
 • bene_gesserit

  0

  ...swój sukces firma Alessi dyskredytuje, przerabiając ten sam pomysł na kolejne niewydarzone i niefunkcjonalne korkociągi i korki do butelek. Może i odkrywczy dziesiąt lat temu (bo ja wiem...) teraz chciwość właściciela marki rozmieniła 'legendę' na drobne. Imo posiadanie czegoś takiego jest teraz raczej obciachowe.

 • palo_ma1

  0

  Jak działa? Na przykładzie Anna G.
  Tak działa, że po wyciągnięciu z butelki korka jest on całkowicie schowany w środku korkociągu i można go sobie tylko pomacać palcami. Żeby udało się odkorkować butelkę i nie musieć używać narzędzi do usunięcia korka, trzeba korkociąg wkręcić tylko do połowy i podpierać dolną krawędź ręką, żeby dźwignia zadziałała.
  Przerost formy nad funkcjonalnością.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX