Żelazko parowe - szybsze i łatwiejsze prasowanie

KM
19.03.2019 10:00
Część z nas nienawidzi prasowania, jednak jest to czynność, która pielęgnuje nasze ubrania i pozwala nam zadbać o schludny wygląd. Żelazko parowe to urządzenie, które ułatwi i przyspieszy prasowanie.

fot. Philips

Prasowanie żelazkiem parowym jest dużo szybsze. Wszystko dzięki temu, że wytwarza ono większą ilość pary wodnej i równomiernie ją uwalnia. Większość nowoczesnych modeli żelazek ma funkcję generowania pary.

Systemowe żelazko parowe to stacja parowa, czyli osobny zbiornik na wodę połączony z żelazkiem za pomocą przewodu pary, o pojemności najczęściej 1-1,5 litra. Żelazko parowe ma wiele zalet. Przede wszystkim jest dużo lżejsze niż tradycyjne urządzenie. Woda znajdująca w zbiorniku wystarczy na dłużej, a para wytwarzana jest nieprzerwanie. Natężenie pary w tym modelu żelazka jest też dużo większe, dzięki czemu wystarczy prasować ubrania tylko z jednej strony.

Hitem jest pionowe żelazko parowe, które często widzimy w sklepach z odzieżą. Ekspedientki zawieszają ubranie na wieszaku i teleskopową końcówką prasują. Taki model żelazka doskonale sprawdziłby się w domu, nie potrzebowalibyśmy deski do prasowania.

Poniżej znajdziecie różne modele żelazek parowych.

Więcej o:
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • cezar61

  Oceniono 7 razy 7

  Ta czynność nigdy i z żadnym żelazkiem nie będzie przyjemna.

 • klamtusek

  Oceniono 2 razy 2

  A jaka praca jest łatwa i przyjemna, chyba ktoś dzisiaj do pracy mózgu zapomniał.

 • Julia Bednarek

  Oceniono 4 razy 2

  ja też jestem właścicielką takiego żelazka parowego i był to jeden z moich najlepszych zakupów.

 • jakawosz

  0

  Ja mam właśnie Piotrze żelazko Brauna Texstyle 9 i jestem z niego bardzo zadowolony. A Tobie nie chodzi przypadkiem o pojęcie stacji parowej zamiast samego generatora pary?

 • Piotr Dmoch

  0

  Mam pytanie do autorów artykułu, czym różni się generator pary od żelazka z generatoerm pary? Producenci używają tych nazw zamiennie www2.braunhousehold.com/pl-pl/products/prasowanie/zelazka/texstyle-9/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX