Done by deer - skandynawska marka dla dzieci

Done by deer to duńska marka, która charakteryzuje się prostotą formy i oryginalnym motywem zabawnych zwierzątek, które wyglądają jak narysowane przez dziecko. Nic więc dziwnego, że artykuły tej firmy tak bardzo podobają się najmłodszym. Done by deer stworzyło swojski język, który stał się świetnym wizerunkiem marki i odpowiednim sposobem komunikacji z małymi klientami.

Done by deer to duńska firma, która od 2014 roku wypełnia lukę w dziedzinie skandynawskiego designu dla dzieci. Firmę tworzy zespół projektantów, którzy marzą o produktach atrakcyjnych wizualnie i bezpiecznych dla dzieci oraz takich, które nie będą zaburzały domowej harmonii.

www.instagram.com/donebydeer

Na czele zespołu projektowego Done by deer stoi Helene Hjorth. Nazwisko projektantki - Hjorth - oznacza "deer", czyli "jeleń". Jako że produkty "robione" są przez Helen, nazwa "Done by deer" wydaje się bardzo logiczna. Oprócz nazwiska, Helen użycza firmie kluczową umiejętność: potrafi wychwytywać najnowsze trendy w dizajnie i przekładać je na produkty, które są atrakcyjne dla dziecka, a jednocześnie stanowią świetną aranżację wnętrza. 

"Done by deer" to wzornictwo, które wyróżnia charakterystyczny język graficzny w postaci wyraźnej krawędzi. Filozofia jest prosta. Łączymy innowacyjny design, bezpieczeństwo i odważne użycie kolorów. To czyni każdy z przedmiotów wyjątkowym".  

W ofercie Done by deer znajdziemy naczynia do codziennych posiłków w domu, lunchboxy do szkoły, zabawki, dodatki oraz meble do pokoju. Każdy przedmiot wykonany jest z najbezpieczniejszych dla dzieci materiałów. Artykuły utrzymane w pastelowej kolorystyce świetnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, ale nie tylko. Prostota duńskiego wzornictwa gwarantuje kompatybilność również z innymi stylami.

www.instagram.com/donebydeer

Grafika przedmiotów Done by deer nawiązuje do skandynawskiego stylu życia, urocze obrazki pobudzają zmysły i wyobraźnię najmłodszych. Śmieszne zwierzaki, które wyglądają, jakby zostały narysowane przez dziecko to dobry sposób na komunikację z najmłodszymi. Niedawno pisaliśmy też o fińskiej marce  Muurla , która zasłynęła naczyniami z podobiznami Muminków!  

Kolory wykorzystywane w kolekcjach Done by deer podobają się wszystkim, niezależnie od wielu. Pastele nie są męczące, a delikatne zabarwienie na róż, zieleń lub błękit sprawia, że dzieci chętnie korzystają z artykułów skandynawskiej marki. Oprócz tego, kolory z różnych kolekcji dobrze się ze sobą komponują, a więc nie ma obawy przed zbyt dużym chaosem kolorystycznym w pokoju dziecka i wśród jego przedmiotów znajdujących się w innych pomieszczeniach.

www.instagram.com/donebydeer

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.