Okap w kuchni - czy jest potrzebny? [REDAKCJA RADZI]

Okap kuchenny to nieodłączny element wyposażenia współczesnej kuchni. Jest elegancki i uzupełnia aranżację. Jakie jeszcze funkcje spełnia? Czy jest potrzebny? Zdecydowanie TAK! Sprawdźcie, dlaczego.

Fot. Homebook

Okap kuchenny zapewni sprawną wentylację, dlatego przyda się w każdej kuchni. Wszyscy wiemy, jak trudno pozbyć się tłustych osadów z mebli czy ścian, a intensywne zapachy rozchodzące się po mieszkaniu mogą być drażniące. Okap kuchenny pozwoli uniknąć tych problemów. Wystarczy włączyć urządzenie na krótką chwilę, by powietrze zostało oczyszczone z zapachów potraw i tłuszczu wiszącego w powietrzu, dzięki czemu mieszkanie pozostanie świeże. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że okap w kuchni jest potrzebny, dzięki niemu sprzątanie stanie się dużo łatwiejsze.

W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli okapów kuchennych. Jeśli płyta do gotowania znajduje się przy ścianie, musimy wybrać okap przyścienny. Z kolei jeśli kuchenka znajduje się na wyspie, świetnie sprawdzi się okap montowany do sufitu, o ciekawym kształcie. W takim przypadku możemy zastąpić go wyciągiem.

Okap dopasowany do stylu, w jakim urządzona jest kuchnia, stanie się dekoracją.

Poniżej znajdziecie wybrane przez redakcję okapy kuchenne.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.