Okap w kuchni - czy jest potrzebny? [REDAKCJA RADZI]

Karolina Mucha
09.11.2017 12:00
Okap kuchenny to nieodłączny element wyposażenia współczesnej kuchni. Jest elegancki i uzupełnia aranżację. Jakie jeszcze funkcje spełnia? Czy jest potrzebny? Zdecydowanie TAK! Sprawdźcie, dlaczego.

Fot. Homebook

Okap kuchenny zapewni sprawną wentylację, dlatego przyda się w każdej kuchni. Wszyscy wiemy, jak trudno pozbyć się tłustych osadów z mebli czy ścian, a intensywne zapachy rozchodzące się po mieszkaniu mogą być drażniące. Okap kuchenny pozwoli uniknąć tych problemów. Wystarczy włączyć urządzenie na krótką chwilę, by powietrze zostało oczyszczone z zapachów potraw i tłuszczu wiszącego w powietrzu, dzięki czemu mieszkanie pozostanie świeże. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że okap w kuchni jest potrzebny, dzięki niemu sprzątanie stanie się dużo łatwiejsze.

W sklepach znajdziemy mnóstwo modeli okapów kuchennych. Jeśli płyta do gotowania znajduje się przy ścianie, musimy wybrać okap przyścienny. Z kolei jeśli kuchenka znajduje się na wyspie, świetnie sprawdzi się okap montowany do sufitu, o ciekawym kształcie. W takim przypadku możemy zastąpić go wyciągiem.

Okap dopasowany do stylu, w jakim urządzona jest kuchnia, stanie się dekoracją.

Poniżej znajdziecie wybrane przez redakcję okapy kuchenne.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
  • karbacka

    0

    Oczywiscie, ze okap w kuchni jest potrzebny. W mojej nie wyobrażam sobie żeby go nie bylo. szczególnie że mam Electroluxa z funkcją Hob2Hood i jest zintegrowany z płyta indukcyjną. Wlacza się kiedy jest potrzeba, a jesli już chce go ustawić to mogę to zrobić z poziomu plyty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX