Nowoczesne lodówki - jakie powinny mieć funkcje? Redakcja podpowiada

Karolina Mucha
08.11.2017 11:00
Nowoczesna lodówka już nie tylko chłodzi i mrozi. Producenci prześcigają się w dodawaniu coraz to nowch funkcjach, które ułatwiają życie użytkownikom. Sprawdziliśmy, jakie funkcje mają nowoczesne sprzęty.

Fot. Homebook

Wybierając lodówkę do kuchni, powinniśmy kierować się rozsądkiem - sprzęt musi być niezawodny i posłużyć przez długie lata. Chłodzenie to nie sztuka. Solidna lodówka powinna mieć funkcje pozwalające na oszczędność.

Pierwszą z nich jest komora zero stopni , czyli specjalna szuflada, w której przechowywane produkty dłużej zachowują świeżość - to miejsce idealne dla surowego mięsa, wędlin czy ryb.

Przydatny okaże się także aktywny generator jonów , dzięki któremu w lodówce nie powstają grzyby i pleśń. Warto kupić urządzenie z funkcją No Frost , dzięki której na ściankach nie będzie gromadził się lód i szron, a lodówka cały czas będzie efektywnie pracowała, nie pobierając więcej energii.

Zewnętrzny panel sterujący poinformuje nas o wzroście temperatury w lodówce, na przykład z powodu niedomknięcia drzwiczek. Półka wstępnego mrożenia pozwoli lekko zamrozić owoce czy warzywa, bez posklejania, tak byśmy następnie mogli przesypać je do woreczków czy pudełek.

Nowoczesna lodówka wyposażona jest w dozownik lodu i zimnej wody, umieszczony w drzwiczkach. Akumulator zimna okaże się przydatny, gdy zabraknie zasilania - nawet wówczas temperatura w lodówce pozostanie niezmieniona.

Poniżej znajdziecie wybrane modele nowoczesnych lodówek.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • cucurucu

  Oceniono 4 razy 4

  Sa takie lodowki z ktorych celebryci wyskakuja...nie wierzysz to stan przed lodowka i powtorz trzy razy: Lewandowska

 • Marcin Gładysz

  Oceniono 3 razy 3

  Autor artykułu zatrzymał się prawdopodobnie na etapie zakupu lodówki "Mińsk" lub "Polar" w 1983 roku. Wybrał się do jednego ze sklepów Nie dla idiotów i oniemiał :O

 • Julia Bednarek

  Oceniono 1 raz -1

  wszystko pięknie i fajnie, tylko nie każdy na taką lodówkę może sobie pozwolić ze względu na ich cenę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX