Domowa siłownia - sprzęty, które przydadzą się w domu

Siłownia we własnym domu to zdecydowanie praktyczne i wygodne rozwiązanie, jeśli chcemy zadbać o swoją formę bez wychodzenia z domu. Wiemy, jakie sprzęty powinny znaleźć się w domowej siłowni!

Fot. CC0 Public Domain

Koszt urządzenia własnej siłowni zwraca się bardzo szybko. Karnety do klubów fitness nie są najtańsze, nie zawsze mamy czas tam pójść, a czasami zwyczajnie nie lubimy korzystać z ogólnodostępnych sprzętów, których używały osoby niekoniecznie dbające o higienę. Domowa siłownia to inwestycja na długie lata.

Podstawą w każdej domowej siłowni jest mata do ćwiczeń, która uchroni przed otarciami czy poślizgiem. Przyda się szczególnie podczas rozgrzewki. Podstawą są też hantle, które umożliwiają ćwiczenie bicepsów, tripcesów czy mięśni klatki piersiowej. Ich zaletą jest to, że zajmują niedużo miejsca.

Paniom z pewnością do gustu przypadną piłki gimnastyczne czy skakanki. Wybór konkretnych sprzętów powinien zależeć od tego, które partie ciała chcemy ćwiczyć oraz jaki rodzaj aktywności preferujemy. Jeśli lubimy przejażdżki rowerowe, warto postawić na rowerek treningowy.

Jeśli dysponujemy większym budżetem, warto kupić orbitrek, który pozwoli na ćwiczenie poszczególnych grup mięśni oraz poprawienie kondycji fizycznej. Warto pomyśleć także o stepperze.

Poniżej znajdziecie sprzęty idealne do domowej siłowni.

Zobacz wideo
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.