Gadżety, który każdy wielbiciel makaronów mieć powinien [CENY]

Makaron lubi większość z nas. Wystarczy dodać do niego sos czy mięso, by szybko stworzyć pyszny obiad. Przygotowaliśmy listę gadżetów, które powinien mieć w swojej kuchni każdy miłośnik makaronu!

Garnki do gotowania makaronu

Garnek do gotowania makaronu zdecydowanie ułatwi przygotowywanie obiadu dla całej rodziny. Przyda się on szczególnie, gdy domownicy są miłośnikami włoskiej kuchni.

Garnek do makaronu powinien być duży, głęboki, wykonany z metalu. Dzięki sitku umieszczonemu w górnej części garnka dużo łatwiej odcedzić ugotowaną pastę. Naczynie zwykle ma szklaną pokrywkę, która umożliwia kontrolowanie procesu gotowania.

Durszlaki do makaronu

Durszlak, zwany też cedzakiem, to jeden z niezbędnych gadżetów kuchennych. Umożliwia gotowanie, płukanie i odcedzanie makaronu, ale też warzyw. Formą przypomina miskę, ma uchwyt i podziurkowane dno. Praktyczna będzie także podstawka, która umożliwi ustawienie durszlaka i zapobiegnie zamoczeniu blatu kuchennego.

W sklepach znajdziemy modele tradycyjne, wykonane ze stali nierdzewnej. Są najbardziej wytrzymałe, posłużą więc przez długie lata. Popularne stały się durszlaki silikonowe, odporne na wysokie temperatury i łatwe do umycia. Często wybierane ze względu na cenę, wagę i szeroki wybór kolorów są także te plastikowe.

Maszynka do makaronu

Własnoręcznie zrobiony makaron ma najlepszy smak. Każdy miłośnik włoskiej kuchni powinien choć raz spróbować zrobić pastę samodzielnie. Wystarczy mąka, jajka, sól i... maszynka do robienia makaronu!

Maszynka do robienia makaronu wyposażona jest w wałkowarkę i wykrojniki. Między rolkami umieszczamy zagniecione wcześniej ciasto, następnie kręcimy rączką, by się rozwałkowało. Najlepiej mieć kilka elementów tnących, które pozwolą na przygotowanie różnych rodzajów makaronu. Pamiętajmy, by wybrać maszynkę o stabilnej konstrukcji, aby urządzenie nie przesuwało się podczas pracy.

Łyżki do makaronu

Poręczne i solidne - takie powinny być łyżki i szczypce do makaronu, które łatwo i szybko pozwolą nałożyć niesforny makaron na talerze. Najlepiej wybrać gadżet ze stali nierdzewnej lub aluminium, który dzięki połyskującej powierzchni ładnie wygląda w kuchni. Często wybierane są także modele z silikonu, które się nie nagrzewają, nic do nich nie przywiera i łatwo utrzymać je w czystości. Dobrym wyborem są też szczypce i łyżki drewniane.

Jak mieszka znana blogerka kulinarna?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.