Odkurzacze do 400 zł - dobre, nie znaczy drogie!

Odkurzacz to jeden z podstawowych elementów wyposażenia mieszkania. Nie wyobrażamy sobie bez niego porządków. Zamiatanie podłóg i dywanów niepotrzebnie podrywa do góry paprochy i kurz, przez co nie sprzyja alergikom. Dobry odkurzacz nie musi być drogi. Znaleźliśmy dla was modele do 300 zł.

Odkurzacze stały się powszechne dopiero w latach 50. Od tamtej pory w każdym mieszkaniu znajdziemy co najmniej jeden model. Te nowoczesne już nie tylko sprzątają i ściągają kurz. Ważne jest, by cicho pracowały, docierały do najtrudniej dostępnych zakamarków, były lekkie i poręczne.

Model tradycyjny, bezworkowy, piorący, parowy, ręczny lub automatyczny - w sklepach znajdziemy mnóstwo typów, które różnią się przede wszystkim ceną i liczbą funkcji. Wybierając model odkurzacza, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze możliwości finansowe oraz wygodę. Ważna jest siła ciągu, rodzaje końcówek, poziom hałasu oraz filtry, które przydadzą się szczególnie, gdy ktoś z domowników jest alergikiem.

Tradycyjnego odkurzacza nie trzeba nikomu przedstawiać. Najbardziej znany model wyposażony był w papierowy lub materiałowy worek, który gromadził kurz -  trzeba było go często wymieniać. Nowoczesne modele tradycyjnych odkurzaczy mają worki wielokrotnego użytku, wystarczy tylko opróżnić je z zanieczyszczeń.

Odkurzacz piorący 

Odkurzacz piorący będzie nieocenionym pomocnikiem przy praniu dywanów. Nikt z nas nie lubi prać ich ręcznie, używając szczotki i płynów. Model piorący wyposażony jest w końcówki, które skutecznie pomogą uporać się z zabrudzeniami niezależnie od tego, czy są one na dywanach z krótkim czy z długim włosiem. Odkurzacz piorący pomoże też zebrać rozlany płyn z obicia kanapy czy fotela.

Fot. Homebook materiały partnera, Rovus

Odkurzacz parowy

Odkurzacz parowy to strzał w dziesiątkę w mieszkaniach alergików. Zapewni on szybkie i efektywne sprzątanie. Urządzenie ma wbudowany zbiornik na wodę - woda zostaje podgrzana i zaczyna parować. Para wodna ekologicznie, bez żadnych środków chemicznych, usuwa zabrudzenia, nawet te zaschnięte oraz zabija bakterie i grzyby. Odkurzaczem parowym możemy wyczyścić posadzki, dywany, płyty grzejne. Odkurzacz parowy pozwoli także na usuwanie sierści z różnych powierzchni, a para wodna skutecznie pochłania zapachy.

Odkurzacz ręczny

Odkurzacz ręczny jest lekki, przenośny i bardzo poręczny. Wyposażony jest w akumulator oraz ładowarkę. Może pracować przez około 30 minut. Świetnie sprawdzi się do odkurzania zakamarków na kanapie, w materacach czy w samochodzie.

Fot. informacja prasowa, Hoover

Odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy ułatwi i usprawni domowe porządki. Wyglądem przypomina długą szczotkę, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca i łatwo jest go przechowywać w szafie czy kąciku gospodarczym. Taka budowa urządzenia ułatwia życie osobom starszym - podczas sprzątania nie trzeba się schylać. Nowoczesne modele są bezprzewodowe, z wbudowanym akumulatorem. Odkurzacz pionowy wyposażony jest w filtry, które ułatwią życie alergikom. Sprawdzi się do sprzątania parkietów, płytek, dywanów oraz wykładzin.

Fot. informacja prasowa Hoover

Odkurzacz automatyczny

Jeśli nienawidzisz odkurzania lub nie masz na to czasu, idealnym wyborem będzie odkurzacz automatyczny. Urządzenie wystarczy zaprogramować i włączyć. Wyposażone jest w akumulator oraz zestaw czujników ultradźwięków, które odbijając się od ścian i mebli wyznaczają odkurzaczowi powierzchnię do sprzątania. Zamontowane wewnątrz szczotki obracają się i wymiatają zanieczyszczenia, które odkurzacz gromadzi w specjalnym pojemniku. Odkurzacz automatyczny ma także stację dokującą, do której wraca po wyczerpaniu energii. Urządzenie szybko i skutecznie sprząta podłogę w mieszkaniu, a co najważniejsze, sprzątanie nie zabiera czasu domownikom.

Poniżej znajdziesz odkurzacz w przedziale cenowym 300-600 złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.