Stylowe kawiarki Bialetti [WYBÓR REDAKCJI]

Karolina Mucha
05.12.2017 11:00
Kawiarka, makietka - to właśnie w niej powstaje najlepsze klasyczne espresso. Miłośnicy kawy zgodnie potwierdzają, że napój musi być mocny i aromatyczny. Jaką kawiarkę wybrać? Oczywiście stylowy model Bialetti! Zobaczcie sami.

Fot. CC0 Public Domain

Bialetti to bezkonkurencyjnie lider sprzedaży kawiarek na całym świecie. Pierwszy model o nazwie Moka wyprodukowany został w 1933 roku. Kawiarki włoskiej marki charakteryzuje najwyższa jakość wykonania i stylowy wygląd.

Na każdej kawiarce widnieje znak rozpoznawczy marki - "mały człowiek z wąsami". Kawiarki z aluminium, o kanciastych kształtach, pojawiły się jako pierwsze, jednak nie można używać ich na kuchenkach indukcyjnych. Modele stalowe są bardziej uniwersalne, sprawdzą się świetni niezależnie od modelu kuchenki. Kawiarki stalowe przypominają dzbanki - mają bardziej okrągłe kształty.

Marka zadbała o różnorodność kolorystyczną urządzeń - możemy dopasować je do koloru kuchni. Kawiarki są praktyczne, a jednocześnie ładne.

Poniżej znajdziecie modele kawiarek Bialetti wybrane przez redakcję.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (38)
Zaloguj się
 • otopolskiepieklo

  Oceniono 18 razy 16

  małe wyjasnienie - WCALE nie robi się najlepszego espresso w kawiarkach z powodów 'fizykochemiczno-technicznych'

  najlepsze espresso robi sie w ekspresach, a kawiarki sa substytutem

  istnieje zasadnicza różnica pomiędzy espresso, które można kontrolować w ekspresie, a dosyć istotne jest tu szybkie robienie naparu (mniej szkodliwych substancji), a kawiarką która jest 'statyczna' i raz odpalona robi to co chce - a różnica może być i w ilości kawy i jakości (gęstość/ekstrakt), a powodem jest kombinacja grubości zmielonego ziarna, stopnia ubicia, itd..

 • boczek150

  Oceniono 17 razy 13

  Gratuluje znafcy, który chce robić espresso z kawiarki.

 • Cezary Martynowicz

  Oceniono 10 razy 10

  Espresso to 25ml wody przepuszczonej przez odpowiednio zmieloną kawę pod ciśnieniem 9 bar. Bez maszyny ciśnieniowej nie da rady. Tutaj będzie najwyżej moka. Te kawiarki to makinetki.

 • bratjolki

  Oceniono 8 razy 8

  Moka to nie espresso.
  Wracajcie do Starbucksa i ajfonowego życia z plastiku.

 • lorl2

  Oceniono 18 razy 8

  Ale w tej kawiarce to chyba trudno zrobić "najlepsze klasyczne espresso". Za to najlepszą mokę to tak.

 • przemo_opole

  Oceniono 5 razy 5

  Ładne są, przynajmniej niektóre. Ale bardzo niestarannie wykonane. Szkoda, że autor nie napisał przydatnych porad i wskazówek dla nowych użytkowników. Ot, choćby, żeby najtańszych aluminiowych nie myć w zmywarce i regularnie wymieniać sitko i uszczelki.
  Swoją drogą, używałem kawiarki przez wiele lat. Ale ostatnio mam prosty ekspres ciśnieniowy (nie automat) i już bym do kawiarki nie wrócił.

 • lech 3011

  Oceniono 2 razy 2

  wybór redakcji i kasa za reklamę redakcji

 • maritimer

  Oceniono 3 razy 1

  Przy nalewaniu kawy z Bialetti trzeba podnieść pokrywkę bo w przeciwnym razie kawa sie rozleje na stół. Kupiłem kawiarke jakiejś innej mniej znanej firmy i tam ten problem zniknął, bez problemu mozna nalewać jedna ręką. Niby drobiazg ale jednak używam tylko tej drugiej.

 • Piotr Nawratowicz

  Oceniono 7 razy 1

  Kupiłem niedawno kawiarkę Bialetti. Ładna jest, lecz ma jeden poważny feler - kawa wycieka przez zawias pokrywki w trakcie ostatniej fazy parzenia. Zawiodłem się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX