Zaparzacze do herbaty i koce - idealne dla babć i dziadków

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, 22 - Dzień Dziadka. To świetna okazja, by obdarować seniorów praktycznymi drobiazgami. My wybraliśmy prezenty praktyczne, a jednocześnie nie drogie. Z pewnością każda babcia i dziadek ucieszy się z zaparzacza do herbaty lub koca. Zobaczcie nasze propozycje.

Zaparzacze do herbaty

Zaparzacz do herbatyZaparzacz do herbaty Fot, fabrykaform

Filiżanka gorącej herbaty to doskonały sposób na poprawę humoru czy rozgrzanie po zimowym spacerze. Aromatyczny napój umili lekturę książki i rozmowy. Nadchodzące święto babci i dziadka to świetna okazja do podarowania seniorom zaparzaczy lub kubków z zaparzaczem. Z takich gadżetów każdy miłośnik herbaty z pewnością się ucieszy.

Gadżety są niedrogie, a wybór ogromny. Każdy wnuczek może podarować ukochanej babci lub dziadkowi praktyczny upominek, a jak wiemy, herbata liściasta smakuje najlepiej gdy fusy nie przeszkadzają w delektowaniu się jej wspaniałym aromatem. Kubek z przykrywką przyspieszy parzenie herbaty. Duży imbryk z zaparzaczem przyda się osobom, które lubią od razu zaparzyć większą ilość herbaty. Wystarczy wsypać susz i zalać gorącą wodą.

Miękkie, ciepłe koce dla babci i dziadka

Koce na chłodne wieczoryKoce na chłodne wieczory Fot. CC0 Public Domain

Grube materiały chronią nas przed chłodem, zapewniają ciepło i komfort, a w ciepłym miejscu łatwiej o odpoczynek i komfortowe samopoczucie. Jeśli twoja babcia lub dziadek narzekają, że ciągle marzną, ciepły koc będzie idealnym prezentem!

Im większy koc, tym lepiej. Warto wybrać model z domieszką wełny lub w 100% bawełniany. Zwróć też uwagę na to, by koc pasował do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie lub dom dziadków. Świetnie sprawdzą się wzory w kratkę i stonowane kolory.

Jak powinno wyglądać mieszkanie dla osób starszych? Zobacz wzorcowe mieszkanie seniora

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.