Trzy pomysły na stylowe półki w domu

Co zrobić, aby zwykłe półki stały się niezwykłe? Wystarczy kilka trików, a deska podtrzymująca książki stanie się oryginalną dekoracją i kreatywnym wyrazem twojej osobowości.

Półki w domu są niezbędne - bo gdzie, jak nie na poprzecznie zawieszonej desce położyć ulubione książki? Jeśli twoje półki wydają się nudne i bez wyrazu, warto zastosować kilka trików, dzięki którym zwykły mebel nabierze charakteru.     

Pomieszaj książki z gadżetami

Najlepszym sposobem na urozmaicenie zwykłej półki jest poprzeplatanie książek innymi elementami wystroju wnętrz. Obok kilku ulubionych kryminałów postaw dekoracyjny wazon, ciekawy zegar, pamiątkę z wakacji, lampkę, dizajnerską figurkę albo obrazek w pasującej ramie.

Półka - aranżacja dekoracjiPółka - aranżacja dekoracji Źródło: www.jacquelynclark.com / www.thediyplaybook.com

Oprócz książek na półce mogą znaleźć się również czasopisma - jeśli mają ładne okładki (szczególnie magazyny o modzie, dizajnie, architekturze), postaw je tak, aby było je widać (maksymalnie 1-2). Nie wszystkie książki muszą stać równo i w sztucznej "choreografii". Połóż niektóre na ukos, inne poziomo, wprowadzając tym samym atrakcyjny dla oka dynamizm.  

Naklej tapetę lub pomaluj ścianę pod półką

Nawet zwykłe półki będą wyglądać dużo bardziej oryginalnie na tle innym niż kolor całego pomieszczenia. Zanim zaplanujesz regał, pomaluj ścianę na ciemniejszy odcień lub naklej na nią tapetę. W tym drugim wypadku warto wybrać wariant z drobnymi wzorami regularnie rozłożonymi na całym rulonie. W ten sposób unikniesz problemów z dopasowaniem lokalizacji półki do wzoru i niezależnie od tego, co na niej postawisz, będzie wyglądać dobrze.

Półka - aranżacja z tapetą i ścianą w kolorzePółka - aranżacja z tapetą i ścianą w kolorze Źródło: www.lovingit.pl / www.fabrics-wallpapers.co.za

We wnętrzach wciąż szalenie modna jest szarość. Jako tło jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ pasuje do każdego koloru i wydobywa z niego to, co najlepsze. Szczególnie dobrze komponuje się z półkami białymi lub w kolorze naturalnego drewna. W kwestii tapet - wracamy do "oldschoolowych" wzorów i nieco zapomnianych barw: ciemnej zieleni, turkusu, żółci, amarantu i fioletu. 

Przywieś do półki obraz albo lustro

We wnętrzach warto przełamywać schematy i eksperymentować z nowymi rozwiązaniami dekoracyjnymi. Dzięki temu twoje mieszkanie będzie prezentować się oryginalnie, a nie jak sztucznie przeniesiony projekt z katalogu. Nietuzinkowym sposobem na półki jest przyczepienie do nich obrazu lub lustra.

Półka - dekoracja z obrazem i lustremPółka - dekoracja z obrazem i lustrem Źródło: www.vogue.com/article/room-design-inspiration-7-tips-for-a-more-stylish-bookshelf

Aby uniknąć chaosu, obraz lub lustro powinny kolorystycznie pasować do półki oraz rzeczy, które się na niej znajdują. Przywieś je tak, aby umożliwić sobie dostęp do półek. Ramy obrazu nie muszą wychodzić poza półki w sposób symetryczny - ważne, aby zachować te same odstępy od lewej i prawej strony kompozycji.

Poniżej znajdziesz więcej dekoracji, dzięki którym dodasz stylu swoim półkom.

  

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.