Obieraczki do warzyw i owoców - tanie i praktyczne

KM
15.02.2019 10:00
Obieranie nigdy nie było prostsze! Te obieraczki bez skaleczeń i trudu pomogą obrać wszystkie warzywa i owoce. Wybraliśmy najciekawsze gadżety, które ułatwią przygotowywanie posiłków.

Obieranie owoców

Obieranie owocówObieranie owoców Fot. Homebook

Z pewnością większość z nas nie lubi obierania mandarynek czy pomarańczy ze względu na pozostające na paznokciach przebarwienia. Skórki cytrusów są bardzo grube i twarde. Do ich obierania przyda się specjalna obieraczka do cytrusów. Taki gadżet zaoszczędzi nasz czas, zapewni ochronę dłoniom i bez problemu poradzi sobie ze skórką. Do przygotowywania ciast i deserów przyda się także skrobak lub tarka, które posiekają skórkę owoców w drobne kawałki.

Świetnym gadżetem jest obieraczka do jabłek. Nie tylko usuwa skórkę, ale też wycina nasiona i kroi owoc w cienkie plastry.

Najbardziej popularne są obieraczki w formie nożyka. Obieraczki z plastikowym ostrzem nacinają owoc, a płaski uchwyt pozwala łatwo ściągnąć skórkę.

Obieraczki do warzyw

Obieraczki do warzywObieraczki do warzyw Fot. fabrykaform

Warzywa są zdrowe i pyszne, jednak ich obieranie nie jest lubianą czynnością. Obieraczka do warzyw zdecydowanie ułatwi to zadanie, a dodatkowo zabezpieczy przed skaleczeniem, dzięki czemu nawet dzieci mogą obierać ogórki czy marchew. Obieranie tym sprytnym gadżetem jest precyzyjne, oszczędza nasz czas, a jednocześnie nie pozwala marnować jedzenia. Dzięki obieraczce także dużo szybciej obierzemy ziemniaki.

Poniżej znajdziecie wybrane przez nas modele obieraczek.

Więcej o:
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 21 razy 21

  A tak, tak, tak... idę na bazar i te obieraczki, wg was warte 60 zł kupuję za 5-6 zł.
  Nie wymieniałem ich od 10 lat, bo nie było takiej potrzeby.

 • doctornewross

  Oceniono 17 razy 17

  Są dwa typy obieraczek. Wy wybraliście najbardziej kretyńskie.

 • blackbolt

  Oceniono 10 razy 10

  Z Ikei ze stali nierdzewnej kupić można po kilka złotych. Ale według was lepiej kupić obieraczkę firmy produkującej drukarki i faksy bo jest ponad 6 x droższa.

 • ahmed_jubara

  Oceniono 5 razy 3

  obieraczka musi mieć nożyk boczny, a nie z przodu. Te, co pokazują, jest niewygodne i można się skaleczyć.

 • Tomasz Plawski

  Oceniono 1 raz 1

  akurat taka z prostopadlym ułożeniem ostrza to proszenie się o skaleczenie (wiem bo taką też miałem i nie raz się dziabnąłem), natomiast te tutaj youtube.com/watch?v=9-guOUBE3Ys sprawdzają się rewelacyjnie - całe 4.31 złotego po dzisiejszym kursie wymiany ... w tym koszt dostawy i w moim przypadku z niewiadomych przyczyn Chińczyk przysłał w tej cenie dwie zamiast jednej :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX