Multiramki i "drzewka" na zdjęcia

Rodzinne, pamiątkowe, z wakacji - fotografie ogrywają w naszym życiu szczególną rolę: chwytają chwilę, przywołują wspomnienia i są świetną dekoracją wnętrz. Nowoczesne ramki pozwalają umieścić w nich mnóstwo elementów. Wybraliśmy dla was najciekawsze multiramki i "drzewka" do zdjęć.

Zdjęcia na ścianach to jeden z najpopularniejszych sposobów na dekorację wnętrz. Kompozycje można stworzyć szybko i łatwo, tym samym w efektowny sposób wyeksponować rodzinne fotografie. Zdecydowanie rezygnujemy z wieszania zdjęć w równych rzędach oraz kolumnach. Warto nieco zaszaleć i zaaranżować fantazyjną domową galerię.

Multirama na ścianieMultirama na ścianie Fot. Homebook, materiały partnera

Świetnie sprawdzą się galerie zdjęć w formie kolażu, do tego celu możemy kupić ramki ze sznurkami, na których zdjęcia mocowane są za pomocą spinaczy. Ciekawie prezentują się kadry na powierzchniach pokrytych farbą magnetyczną.

Gdzie wieszać galerie? Doskonale sprawdza się nad łóżkiem w sypialni, na ścianie w salonie czy pokoju dziennym. Dobrym pomysłem jest umieszczenie kilku fotografii w przedpokoju, w końcu to pomieszczenie jest wizytówką mieszkania, warto więc już od wejścia go nieco spersonalizować.

Multiramy - ładna galeria zdjęć w mieszkaniu

Pamiątkowe, ważne dla nas zdjęcia wymagają odpowiedniej oprawy. Duże, ładne ramki staną się świetną dekoracją mieszkania, spersonalizują je i dodadzą mu charakteru. Nie musimy już kupować mnóstwa ramek i wieszać każdą z osobna. Świetnym, nowoczesnym rozwiązaniem są multiramy.

Kolaż ze zdjęćKolaż ze zdjęć Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty inspiracje

Multiramy to połączenie kilku ramek w jedną kompozycję. Ramki mogą mieć różne szerokości, długości, kształty. Całość tworzy nieregularną kompozycję. Modne są modele multiramek połączone napisem „Love”, „Friends”, „Home” czy „Family”. Taka kompozycja świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu w domu.

Drzewka zdjęć

W najnowsze trendy wpisują się także tak zwane „drzewka" do zdjęć. Na podstawie umieszczony jest kijek/pień, z którego rozchodzą się gałązki/konary. Zdjęcia na takim drzewku umieszczamy za pomocą magnesów lub klipsów. „Drzewka” do zdjęć najczęściej wybierane są do pokojów nastolatków. Możemy w nich umieścić nie tylko zdjęcia, ale również notatki czy ważne cytaty.

Poniżej znajdziecie wybrane przez nas multiramy oraz „drzewka” do zdjęć.

Jak wieszać zdjęcia?

Warto pamiętać, że wieszając wiele zdjęć na jednej ścianie, ramki powinny mieć stonowane kształty, tak by kompozycja była spójna.

Nie bez znaczenia jest układ zdjęć. Umieszczone obok siebie powinny być odpowiednio dobrane kolorystycznie, nie możemy wprowadzać nieładu. Nieodpowiednio dobrane nie wzbogacą wnętrza, nie twórzmy rażących kontrastów. Jeśli koniecznie chcemy umieścić wybrane przez nas zdjęcia, które nie pasują do siebie kolorystycznie, warto wywołać je w sepii lub w kolorze czarno-białym – będą eleganckie i dopasują się do aranżacji mieszkania pomimo jakichkolwiek zmian.

Zdjęcia obok siebie powinny być wszystkie albo matowe albo błyszczące, nie mieszajmy dwóch rodzajów papierów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.