Trendy kanapowe na rok 2018 - tak będziemy urządzać salony

Kasia Żechowicz
25.01.2018 16:30
W 2018 roku stawiamy na trzy modne połączenia kolorystyczne, które wykorzystuje się projektując kanapy i towarzyszące im dodatki. Sofa jako centralny punkt salonu staje się wyznacznikiem stylu i kolorystyki całego mieszkania.

Trendy wnętrzarskie zmieniają się podobnie jak trendy w modzie damskiej i męskiej. Co roku grupa specjalistów przygotowuje moodboardy z paletą kolorystyczną, która inspiruje producentów mebli. W 2018 roku szczególnie modne będą trzy zestawienia, a oryginalne sofy nadawać będą ton całej aranżacji.

Mięta i szarość

Mięta i szarość w salonieMięta i szarość w salonie Źródło: homedeco.nl / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnera

Szarość rządzi we wnętrzach już od dobrych kilku sezonów, ale tym razem duet z miętą mocno ją odświeża. Szczególnie modne są miętowe kanapy w stylu retro, czyli uniesione na drewnianych nóżkach, pikowane i z zaokrąglonymi rogami. Taka sofa nie zawsze sprawdzi się w salonie dużej rodziny. Dla wielu domowników i dzieci zdecydowanie wygodniejsze są miękkie narożniki przypominające wielkie pufy. Zarówno style jak i kolory mogą się mieszać. Szara kanapa świetnie zgra się z miętowym fotelem i na odwrót.   

Róż i brąz

Trendy kanapowe 2018 - róż i brązTrendy kanapowe 2018 - róż i brąz Źródło: www.urbanoutfitters.com / / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

"Millennial pink", czasami nazywany "Scandi pink" albo "Tumblr pink", uważany jest za jeden z najmodniejszych odcieni naszych czasów. Niektórzy twierdzą, że określa całe pokolenie millenialsów, a w konsekwencji ma szansę utrzymać się w modzie dłużej niż przez jeden sezon. Jest plastyczny, łatwo więc dostosować go do klimatu wnętrza - pasuje zarówno do aranżacji w stylu glamour, jak i do pomieszczeń klasycznych czy skandynawskich. W 2018 roku "millennial pink" łączymy z odcieniami brązu: od jasnego, prawie beżowego, aż po ciemną czekoladę. 

Atrament i zieleń

Trendy kanapowe 2018 - atrament i zieleńTrendy kanapowe 2018 - atrament i zieleń Kolaż Ładny Dom / Mat. partnera

"Perełką" wśród trendów na rok 2018 jest kolor atramentowy. Sofy w tym eleganckim odcieniu granatu wyglądają niezwykle dystyngowanie, a jednocześnie nie narzucają wnętrzom sztywnego charakteru. Głęboka barwa stanowi piękne tło dla jaśniejszych dodatków. Z atramentem efektownie komponuje się złoto oraz zieleń w stonowanych wariantach. Jeśli wybierasz atramentową kanapę, postaw na styl retro lub klasyczny - efekt będzie najbardziej spektakularny!

Poniżej znajdziesz więcej kanap i foteli w modnych kolorach na rok 2018.

  

Więcej o: