Wiszące lampy w trzech modnych stylach

Z plafonami pożegnaliśmy się na dobre. W naszych wnętrzach królują teraz wiszące lampy. Wybraliśmy kilkanaście modeli w trzech najmodniejszych stylach - minimalistycznym, nowoczesnym i industrialnym.

Minimalizm, czyli kolorowe kable

Lampa Medusa XL, proj. CablePowerLampa Medusa XL, proj. CablePower Fot. materialy producenta

Żarówki na kablach już dawno nie kojarzą się z remontową prowizorką. Wkroczyły na salony i wszystko wskazuje na to, że pozostaną z nami na dobre. Takie lampy wiszące podobają się zwłaszcza fanom minimalizmu i industrialnego stylu. Wybierać możemy różne kolory kabli, oplotów i oprawek. Jeśli do tego dodamy jeszcze modną żarówkę retro, całość prezentować się będzie wyśmienicie.

Lampy industrialne, czyli jak ze starej fabryki

CHER, temperatura barwowa 2200-6500 K, śr. 47,5 cm, od 899 zł, PhilipsCHER, temperatura barwowa 2200-6500 K, śr. 47,5 cm, od 899 zł, Philips Fot. producent

Polacy polubili duże, ciężkie lampy wyglądające jakby przywędrowały do naszych domów prosto ze starych fabryk. Takie lampy wiszące industrialne wyglądają świetnie zawieszone nad kuchennym stołem. Często można je spotkać w mieszkaniach urządzonych w skandynawskim stylu.

Nowocześnie, czyli światło w klatce

Metalowe lampyMetalowe lampy Fot. aspireec.com

Żarówki "zamknięte" w metalowych klatkach to hit 2017 roku. Wszystko wskazuje na to, że ta moda pozostanie z nami na długo. Miedziane, czarne lub złote lampy wiszące często zdobią łazienki lub kuchnie. Nic dziwnego - odnajdą się w każdym wnętrzu, a ostra, geometryczna forma nada wnętrzom charakter.

Nie znaleźliście nic dla siebie? Nic straconego. Mamy dla was jeszcze kilka propozycji! 

Vintage bez tajemnic. O meblach z duszą opowiada Artur Indyka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.