Kolorowe krzesła w jadalni - jak je łączyć, by do siebie pasowały?

Nowa moda na zestawianie ze sobą krzeseł w różnych stylach i kolorach może przysporzyć wielu problemów. Podpowiadamy, jak wybierać krzesła do jadalni, by mimo różnic stanowiły uporządkowaną aranżację.

Tworzenie kompletów identycznych krzeseł do jadalnianego stołu jest już dawno passe. Teraz mieszamy style i kolory, zachowując przy tym harmonię aranżacji całego pomieszczenia. Jak to zrobić, by całość prezentowała się spójnie? Oto kilka cennych wskazówek. 

Podobny styl i wielkość

Kolorowe krzesła w jadalniKolorowe krzesła w jadalni www.tidbitsandtwine.com / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Wybierając krzesła do jadalni, kieruj się ich wielkością i stylem. Oba lub co najmniej jeden z tych elementów powinien być dla nich wspólny. Dzięki podobnej wielkości krzeseł (szczególnie wysokości oparcia) unikniesz chaosu w ogólnym wyglądzie pomieszczenia. Z kolei styl (np. rustykalny, klasyczny, retro) jest dodatkowym czynnikiem, który zgra wszystko w jeszcze bardziej spójną całość. W ten sposób, nawet jeśli każde krzesło będzie innego koloru, będą do siebie pasować.  

W jednym tonie

Kolorowe krzesła do jadalniKolorowe krzesła do jadalni Źródło: www.planete-deco.fr / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Drugim sposobem na zachowanie harmonii wśród kolorowych krzeseł jest wybór barw w tym samym tonie. Możemy postawić na pastele, kolory ziemi, mocne kolory pop, barwy zimne albo ciepłe itd. Nawet jeśli krzesła będą różniły się kształtem, zbliżony ton kolorystyczny wprowadzi porządek i ujednolici aranżację.  

Różne odcienie tego samego koloru

Kolorowe krzesła do jadalniKolorowe krzesła do jadalni Źródło: www.jbirdny.com/dining-room-ideas/ Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Trzeci sposób na oryginalne zestawienie krzeseł w jadalni to zagranie różnych odcieni tego samego koloru. Modele mogą różnić się stylem, ale punktem wspólnym będzie jedna, nadrzędna barwa. Jeśli twoja jadalnia jest utrzymana w stonowanej palecie (np. szarości i bieli), warto odważyć się na mocny kolor krzeseł. Będą zarazem praktyczne, jak i dekoracyjne.

Poniżej znajdziesz więcej kolorowych krzeseł do jadalni.

Więcej o:
Copyright © Agora SA