6 zalet kawy w kapsułkach

KM
27.08.2018 14:30
Jeden ekspres - wiele możliwości! Jak to możliwe? Wszystko za sprawą kawy w kapsułkach, która zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Sprawdziliśmy, jakie zalety ma kawa w kapsułkach.

Kapsułki z kawąKapsułki z kawą Fot. Dolce Gusto, kolaż ładnydom


Największą zaletą kawy w kapsułkach jest jej autentyczność. W tych malutkich opakowaniach zostały szczelnie zamknięte zmielone ziarna kawy najwyższej jakości. Solidne opakowanie zapewnia zatrzymanie aromatów i najgłębszy smak napoju. Choć kapsułki są droższe od kawy w ziarnach, warto w nie zainwestować. Kapsułkę wkładamy do ekspresu, wciskamy guzik i po chwili cieszymy się aromatycznym, pobudzającym napojem.

Po drugie - kawa z kapsułki ma doskonały smak, dokładnie taki, jak ta kupiona w kawiarni. Dlaczego? Ekspres kapsułkowy parzy kawę z mocą 15 barów. Takie urządzenie jest zdecydowanie tańsze od ekspresów ciśnieniowych, których tańsze modele mają moc jedynie 9 barów.

Kawa w kawiarni kosztuje około 15 zł. Napój o takim samym aromacie możemy zrobić we własnym domu dużo taniej!

Kolejną zaletą jest szeroki wybór smaków! Każdy może przyrządzić swój ulubiony rodzaj kawy: espresso, latte, cappucino, chai latte, americano czy wiele innych. Kapsułki można kupić w większych (30 sztuk) lub mniejszych opakowaniach (16 sztuk). Ich cena waha się między 20 a 40 złotych.

By przygotować kawę w ekspresie ciśnieniowym, potrzeba wprawy i umiejętności. Smak napoju zależy od sposobu zmielenia ziaren czy ubicia kawy w kolbie. Natomiast kawa z ekspresu kapsułkowego zawsze wychodzi taka sama – po prostu pyszna.

Jeśli nie lubicie bałaganu w kuchni, niech przekona was do kawy w kapsułkach jej ostatnia zaleta. Używanie kapsułek to gwarancja czystości. Kawa zamknięta w kapsułce się nie rozsypie, mokre fusy nie znajdą się na blacie, ekspresu nie trzeba czyścić ani odkamieniać.

Olga Kalicka pokazała mieszkanie. Jest bardzo dziewczęce. A ten element na balkonie to strzał w dziesiątkę

Więcej o:
Komentarze (9)
Zaloguj się
 • real.avalanche

  Oceniono 4 razy 4

  "mocą 15 barów". Reszta artykułu podobnie merytoryczna ;)

 • ahoy2

  Oceniono 5 razy 3

  kawa w kawiarni ca 2 euro czyli 6-10 zł. Chyba że jakaś specjalna kawiarnia, Kawa we włoskim barze 1,2 euro.Albo i mniej. Kapsułki to niestety chemii trochę, kawa musi być świeżo mielona i niedawno palona. Jaką macie gwarancję tych kapsułek? A poza tym, co dla mnie jest najistotniejsze każda kapsułka to trochę tworzywa sztucznego, które powoduje zaśmiecanie na lata naszej planety. Nieekologiczne, nie dla smakoszy kawy, bo tych na pewno nie przekonają perfumowane kawy. Producent za dużo naprodukował i namawia na zakup?

 • tairo

  Oceniono 1 raz 1

  Więcej! Wykrzykników! To! Może! Uwierzymy!!!

 • 12zibi12

  0

  A jaki ma być ten artykuł skoro reklamuje jedną firmę ? Musi być do dupy jak ich kawa.

 • Agata Magdalena

  0

  "Ekspresu nie trzeba czyścić, ani odkamieniać" co za bzdury, w każdej instrukcji jest informacja o systematycznym odkamienianiu urządzenia...

 • poparzony

  Oceniono 6 razy -2

  NO, kupujesz chińskie kapsułki do napełniania samemu i masz świetną kawę jak lubisz ;) za 1/3 ceny

 • Bartłomiej Kempny

  Oceniono 6 razy -4

  Przed zakupem kapsułek radzę poczytać skład ponieważ nie wszystkie rodzaje kawy w kapsułkach maja w swoim składzie kawę naturalną (mieloną). Bardzo często to kawa rozpuszczalna czyli - chemia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX