Pokój kąpielowy - wszystko, czego potrzebujesz, by go urządzić

Łazienka to już nie tylko miejsce prostych, higienicznych zabiegów. To pomieszczenie do relaksu i domowe spa. Coraz więcej osób decyduje się na formę pokoju kąpielowego, w którym ważne są nie tylko podstawowe sprzęty łazienkowe, ale również meble, tekstylia i dekoracje.

Tradycja pokoju kąpielowego znana jest człowiekowi od wieków. Rzymskie łaźnie i termy miały podobne przeznaczenie jak dzisiejsze pokoje kąpielowe, z tą różnicą, że nie mieściły się w prywatnej przestrzeni domowej. Pokój kąpielowy najlepiej urządzić, mając do dyspozycji duże mieszkanie, ale niewielkie przestrzenie też mogą upodobnić się do domowego spa. Jeśli chcesz uzyskać efekt pokoju kąpielowego, oto kilka wskazówek, jak to zrobić! 

Wanna wolnostojąca

Wanna wolnostojącaWanna wolnostojąca Źródło: www.planete-deco.fr / www.interiorbreak.it / Kolaż Ładny Dom

Wanna wolnostojąca to najnowszy trend w aranżacji łazienek. Staje się ona centralnym punktem pomieszczenia, wokół którego toczy się jego całe "życie". Współczesne wanny przybierają zaskakujące kształty, które same w sobie są najlepszą dekoracją łazienki. Wybierz taką, która stylistycznie pasuje do wystroju całego mieszkania - nowoczesną, retro lub klasyczną. 

Dekoracyjny fotel lub stolik

Fotel w pokoju kąpielowymFotel w pokoju kąpielowym Źródło: mydesignchic.com / www.mixandchic.com / Kolaż Ładny Dom

W pokoju kąpielowym nie może zabraknąć mebli, które zazwyczaj umieszczamy w pomieszczeniach wypoczynkowych, takich jak salon czy sypialnia. Jeśli dysponujesz wystarczającą przestrzenią, w okolicach wanny ustaw dekoracyjny fotel. Będzie nie tylko ozdobą, ale również wygodnym miejscem do położenia ubrań lub ręcznika. W małej łazience zamiast fotela umieść stolik. Możesz ustawić na nim książki lub kosmetyki w ładnych opakowaniach.   

Oświetlenie i alternatywna szafka łazienkowa

Szafka i oświetlenie w pokoju kąpielowymSzafka i oświetlenie w pokoju kąpielowym Źródło: www.steamshowerdealer.com / Kolaż Ładny Dom

Zamiast typowo łazienkowego oświetlenia, w pokoju kąpielowym warto umieścić dekoracyjne lampy, które stworzą odpowiedni nastrój. Uwaga, dekoracyjne nie oznacza barokowe! Równie dobrze mogą to być żarówki w industrialnym stylu lub lampy w klimacie retro z metalowym wykończeniem. Surowość zwykłej łazienki przełamiesz również alternatywną szafką. Zamiast tradycyjnej zabudowy postaw na oryginalne meble (np. w stylu vintage) "skradzione" z salonu.  

Tekstylia i dekoracje

Dekoracje i tekstylia w pokoju kąpielowymDekoracje i tekstylia w pokoju kąpielowym Źródło: www.brepurposed.porch.com / www.homedesignideas.eu

Na końcowy efekt pokoju kąpielowego kluczowy wpływ mają tekstylia i dekoracje. Dywan w łazience? Czemu nie! Z pewnością nie jest tak praktyczny jak typowy dywanik łazienkowy, ale za to dużo bardziej dekoracyjny. Ręczniki również mogą być ozdobą, ale trzeba dopasować je kolorystycznie do aranżacji całego pomieszczenia. Inne elementy, które stworzą klimat pokoju kąpielowego, to kwiaty, drabinka na ręczniki, koszyki, obrazy. 

Poniżej znajdziesz więcej mebli i dodatków, które posłużą ci do urządzenia pokoju kąpielowego.

Rękawiczka do smartfona pozwoli Ci korzystać z telefonu niezależnie od temperatury

Więcej o: