Praktyczne suszarki na pranie - MODELE

Suszarka na pranie potrzebna jest w każdym domu. W zależności od rozmiarów mieszkania możemy wybrać suszarkę sufitową, ścienną lub rozstawianą na podłodze. Jaki model sprawdzi się najlepiej? Wybraliśmy kilka z nich.

Stojąca suszarka (nawannowa lub balkonowa) FLEX DRY 3 W 1, lakierowany metal, 177 x 66 cm, wys. 98 cm, 134 zł, CastoramaStojąca suszarka (nawannowa lub balkonowa) FLEX DRY 3 W 1, lakierowany metal, 177 x 66 cm, wys. 98 cm, 134 zł, Castorama Fot. materiały prasowe

Od sposobu rozwieszenia prania zależy, jak szybko ono wyschnie i jak bardzo będzie pogniecione. Odpowiednio dobrana suszarka to połowa sukcesu.

Jedną z najpopularniejszych suszarek łazienkowych jest model sufitowy. Jest bardzo funkcjonalny, nie zajmuje w łazience dużo miejsca. Składa się z długich drążków, cienkich wytrzymałych sznurków i systemu opuszczania pręcików. Suszarkę zawieszamy pod sufitem, najczęściej nad wanną, dzięki czemu mokre ubrania nie zmoczą podłogi. Niepodważalną zaletą suszarki sufitowej jest to, że nie przeszkadza w łazience.

Coraz bardziej popularnym modelem jest suszarka ścienna. Wyróżniamy rozsuwaną, która rozkłada się jak harmonijka oraz składaną, opartą na podpórce, która wyglądem przypomina nieco pulpit biurka.

Jeśli mamy w domu dużo miejsca, najlepiej wybrać suszarkę składaną. Dlaczego? Nie wymaga ona montażu i możemy ją ustawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu, a także na balkonie czy podwórku. Złożona suszarka zajmuje mało miejsca, więc nie będzie problemu z jej przechowywaniem wtedy, kiedy nie jest używana.

Poniżej znajdziecie różne modele suszarek do prania. Wybierzcie idealną dla siebie.

W jakim stylu młodzi Polacy urządzają swoje wnętrza?

Więcej o: